У росії з’явився перший онлайн-сервіс пошуку тварин, заснований на ші

21

«гознак» запускає новий онлайн-сервіс «хвіст удачі». Скористатися ним зможуть як ті, хто втратив домашнього вихованця, так і знайшли собаку або кішку і бажаючі повернути тварину його власнику.

Сервіс побудований на основі технології ідентифікації тварин по фотографії. В якості консультанта виступали фахівці російської кінологічної федерації. Очікується, що аудиторія сервісу складе більше 1,8 мільйона користувачів. Представники розробника пояснюють, що сервіс дозволяє виявляти тварину по фотографії, поєднуючи зображення, надане власником, з тисячами аналогічних на сайті. Ші буде автоматично переглядати базу даних, сповіщаючи про знахідку в разі виявлення тварини.

В даний час «хвіст удачі» вміє ідентифікувати кішок і собак. Точність розпізнавання для перших становить 96,5%, в той час як для других — більше 97%. Розробники відзначають, що подібна технологія стане першою в рф і буде повністю безкоштовною. Для початку роботи з сервісом потрібно пройти просту реєстрацію, а після розмістити оголошення про зниклу або знайдену тварину. Особливо цікавий “хвіст удачі” може виявитися притулкам. Вони зможуть безкоштовно поповнювати базу сайту інформацією про тварин, які очікують своїх господарів. Вже скоро запланований вихід мобільної версії.

«система ідентифікації проста, зрозуміла і абсолютно необтяжлива для власників. Можна сподіватися, що простота і доступність технології, по-перше, полегшать процес ідентифікації та обліку домашніх тварин, а по-друге, істотно спростять процес пошуку зниклих вихованців», — пише володимир голубєв, президент російської кінологічної федерації.