У сша представлений перший вантажний локомотив на батарейках

24

В університеті карнегі-меллон представлений перший вантажний локомотив flxdrive на літієвих акумуляторах. Локомотив спільно створили фахівці університету і компанії wabtec. За рік експлуатації flxdrive економить 11% палива, що еквівалентно майже 24 тис.літрів дизельного пального. Удосконалення конструкції дозволить економити до третини витрати палива і обіцяє значно знизити вуглецевий слід від експлуатації залізниць в сша.

Локомотив flxdrive. Джерело зображення: carnegie mellon

Демонстрація локомотива flxdrive на майданчику університету в пітсбурзі стала фінальною сценою після успішних випробувань в каліфорнії на початку цього року. Університет і його партнер запросили на майданчик місцевих і федеральних політиків, щоб отримати нові асигнування на перспективну розробку. Стверджується, що доопрацювання локомотива зажадає додаткового фінансування в розмірі $600 млн.

Подробиць про flxdrive небагато. Заявлено про 7-мегаватної батареї, яка складається з безлічі невеликих секцій і, можливо, набрана з циліндричних елементів. Батареї в кількості 500 великих модулів встановлені по обидві сторони проходу в тендері локомотива.

Батарейний модуль. Джерело зображення: carnegie mellon

У зовсім недавньому минулому залізничні компанії були проти зелених ініціатив, відкрито лобіюючи вантажні перевезення вугілля по країні. З приходом до влади джозефа байдена риторика змінилася і тепер представники залізничного транспорту ратують за зниження вуглецевого сліду повсюдно. Особливо яскраво це проявляється у вічному суперництві з вантажними автоперевезеннями. За заявою представників залізничників, вантажний автотранспорт вкладає у вуглецевий слід сша до 25% викидів, тоді як залізниця вкидає менше 7 %. Відмова від вантажних автоперевезень і переведення локомотивів на акумулятори — ось шлях до стійкої і дружньої до навколишнього середовища стратегії.

Згодом пропонується тиражувати американський підхід по всьому світу. За зробленими підрахунками, викиди парникових газів на планеті можна буде скоротити на 300 млн тонн на рік і, цікаво, що майже половина цих зекономлених викидів припаде на сша, чий внесок у вуглецевий слід один з найсильніших у світі.

Батареї в тендері локомотива. Джерело зображення: carnegie mellon

До речі, електрифікація залізниць в сша вважається менш вигідним заходом, ніж озброєння батарейкою кожного локомотива. У перспективі батареї будуть доповнені водневими паливними осередками, що ще сильніше “озеленить” залізничний транспорт, але це вже інша історія.