Вартість аерокосмічної компанії spacex перевищила $100 млрд

11

За повідомленнями мережевих джерел, оцінка вартості аерокосмічної компанії ілона маска (elon musk) spacex перевищила $100 млрд.цьому сприяв вторинний продаж частини акцій компанії.

Зображення: spacex

Згідно з наявними даними, spacex досягла домовленості з новими і діючими інвесторами про продаж цінних паперів за ціною $560 за акцію. Це на 33 % більше вартості цінних паперів компанії в лютому цього року, коли в рамках чергового раунду фінансування вони продавалися по $420 за акцію, а сама spacex оцінювалася в $74 млрд.

Це означає, що підприємству ілона маска знадобилося всього вісім місяців, щоб на третину збільшити ринкову вартість і стати другою за величиною приватною компанією в світі, поступаючись лише володіє сервісом коротких відео tiktok китайської компанії bytedance. Офіційні представники spacex утрималися від коментарів з даного питання.

Зазначимо, що продаж акцій відбувся напередодні третьої ротації астронавтів національного управління з аеронавтики і дослідження космічного простору (nasa) сша, яку spacex проведе 30 жовтня. Крім того, оціночна вартість в більш ніж $100 млрд дозволила компанії маска обійти американську lockheed martin corp. ($97 млрд), яка є найбільшою в світі військово-промисловою корпорацією. За даними джерела, інвесторами spacex стали sequoia capital, t. Rowe price group inc., ontario teachers ‘ pension plan, alphabet inc та ін.