Вчені створили вакцинний пластир від covid-19, він в рази сильніше уколів

19

Американські вчені з університетів стенфорда і північної кароліни надрукували на 3d-принтері пластир з вакциною, який виявився набагато сильніше і ефективніше звичайного щеплення. У дослідженні, опублікованому в журналі proceedings of the national academy of sciences, стверджується, що випробування на тваринах показали сильну імунну відповідь, він в 20 разів сильніше після первинної імунізації і в 50 — після повторної імунізації (на 30-у добу).

Вакцинний пластир складається з полімерної підкладки, на якій розміщені мікроскопічні голки, надруковані на 3d-принтері. Їх довжини достатньо, щоб пробити шкіру і ввести речовину. Пластир клеять на шкіру, де дуже багато імунних клітин, а підвищений відповідь імунітету дозволяє економити дозу препарату. Вчені сподіваються, що їх рішення підійде для людей, які бояться уколів. Крім того, такий спосіб вакцинації набагато простіше традиційних щеплень, що дозволяє здійснювати її самостійно.

«ми сподіваємося закласти основу для розробки вакцин, які будуть застосовуватися в більш низьких дозах, без болю і занепокоєння», — заявив джозеф м.десімоун (joseph m. Desimone), професор стенфордського університету.

Дослідники відзначають, що такий спосіб виробництва дозволяє створювати пластирі з вакцинами проти covid-19, грипу, кору та гепатиту.

матеріали по темі: