Відеокарти intel alchemist не отримають блокування майнінг, а перша партія буде невеликий

11

Вже незабаром на небосхилі настільних графічних чіпів з’явиться третій гравець. Представники intel не приховують своїх почуттів і охоче діляться незначними відомостями, які взагалі не дають ніякого уявлення про майбутню серію «alchemist». Є маса цифр, але як вони складуться в реальний продукт, поки неясно. Ходять чутки, що синій флагман виявиться рівний по продуктивності geforce rtx 3070, але підтверджень цим фактам не було. Також інсайдери запевняли нас у тому, що intel не планує ставити на новинки занадто високі ціни, оскільки планує увірватися на ринок, голосно відкривши двері ногою.

Сьогодні масштабне інтерв’ю дали боси intel, які поділилися з журналістами деякими новими деталями. Почитати повний текст можна за цією адресою, ми ж пропонуємо кілька найбільш важливих для наших читачів моментів. Перш за все мова зайшла про постачання. Якийсь час назад ходили чутки про те, що intel змогла отримати від tsmc дуже велику партію, що дозволяє сподіватися на чималу кількість відеокарт в роздробі. Раджа кодурі не став спростовувати чутки, але і не готовий обнадіювати наших читачів. За його словами, в умовах напівпровідникової кризи жодна компанія не здатна забезпечити достатню для задоволення всіх потреб ринку пропозицію. Аналогічної думки дотримується і ліза су, яка очікує поліпшення ситуації до другої половини 2022 року.

Скільки б не вирішила intel випустити відеокарт, це зможе поліпшити становище, адже було прийнято рішення розширити число готової продукції за рахунок потужностей партнерів. Це означає, що буде випущена еталонна версія відеокарти, на основі якої інші компанії зможуть створювати кастомні варіанти. Теоретично це не тільки розширить пропозицію, але і дозволить ентузіастам експериментувати з продукцією intel. Без сумніву, багато працюючих в цій галузі компанії зможуть створити набагато більш ефективні системи охолодження, що також приверне оверклокерів.

А ось проблеми геймерів intel не особливо хвилюють. Роджер чендлер пише, що ніякого блокування хешрейта не буде. У компанії немає ніяких планів блокувати майнінг, а вся продукція опиниться у вільному доступі, де її зможуть купити всі бажаючі. В даному випадку створюється таке відчуття, що віце-президент і генеральний директор intel по продуктам і рішенням для клієнтської графіки просто не розуміє, про що взагалі говорить. Очевидно, що низька ціна на відеокарти призведе до зростання її популярності серед майнер. Оскільки останні ще й володіють достатньою кількістю коштів і зв’язків, то до магазинів відеокарти просто не доїдуть. Ну а ті, що доїдуть, потраплять в руки перекупників. Що ж, роджер чендлер ще ніколи не запускав серію відеокарт в умовах дефіциту напівпровідників і буму майнінг. Дамо йому можливість набити свої шишки і будемо сподіватися, що до наступного покоління будуть зроблені правильні висновки.