Війна корпорацій

248

У великому бізнесі, великі кораблі, але ще більше тут акули. Або тримаєш руку на пульсі або тебе виносять ногами вперед. Ну про «ногами вперед» це звичайно було в 90-х, хоча і зараз не рідкість. Ми з вами в 2010, і бізнес став більш жорстоким до тих, хто не вміє контролювати ситуацію і бути на крок попереду своїх конкурентів.

І так, це реальна історія, реальні приклади прямо з мого робочого крісла. Ця історія почалася приблизно місяць тому. Конкурент про який знали, про нього говорили на різних нарадах, але чому то цілий аналітичний відділ, а так само відділ стратегічного просування корпорації, не дуже серйозно підійшли до цією розмовою і належним справою нічого не зробили. І конкурент у 30-секундному рекламному ролику поставив всіх раком….

Компанія в якій я працюю, дуже велика й відома на всю країну, що має свої філії та магазини майже в кожному місті. Витрачаються величезні гроші на оренду величезних земельних територій під складські приміщення. У містах рясніють величезні рекламні вивіски, по телевізору йде іноді реклама. Але, на жаль, і цього виявилося достатньо, що б за минулий місяць втратити досить таки велику кількість клієнтів і покупців. І хоча ми щоразу чуємо на нарадах одне і теж, що ми краще і сильніше, але по обличчях тих хто це говорить, видно, що для багатьох з них вже зрозуміло, що швидше за все це їх остання нарада в цій компанії.

Як можна було так переглянути і не прорахувати такий хід від конкурента, саме таке питання зараз задається аналітичного відділу. Другий відділ який займається стратегією компанії, зараз працює як раби на плантаціях, вирішують, що робити, шукають новий курс компанії.

Не багато для ясності: Завжди і у всі часи вважалося, що той, хто годує населення країни, або має до цієї галузі якесь відношення, він бог, цар і дуже багата людина.

В країні нас дві такі великі компанії (є і інші, але вони варяться в своєму соку і жодної конкуренції не складають), одна в якій я працюю, і друга набагато менше і на даний момент стала дуже серйозним конкурентом.
Була ще одна компанія, але приблизно три роки тому, ми її купили з потрохами. Купили хитро, спочатку ціни на продукцію знизили, конкурент теж знизив на ще більше і як тільки він це зробив, ми знову знизили ціни і плюс до всього провели акцію типу 2+1. Конкурентові більше не залишалося ні чого виставити себе на продаж, все таки позначилася величезна втрата клієнтів і покупців. І ми його купили (інші подробиці покупки опущу).

Сьогоднішній конкурент, навпаки, сидів тихо і ні куди не влазил. Про що знали, але як казали він ще не доріс. І прогледіли, коли малюк виріс. Набрав обертів, зміцнів і дав рекламу по ТБ 30 секунд до початку показу вечірніх новин. Було обрано час, що не наїсти дуже гарне, потрапила реклама в самий пік глядачів.

Зміст реклами простий, потрібно було донести, що компанія А дорожче ніж компанія Б. І конкуренту це вдалося. Потім з тиждень була перерва, жодної реклами, але і відповіді від нашої компанії жодного не було. Через тиждень, реклама конкурента вже крутилася в різний час, в різних ТВ передачах.

Після цього рекламного піару, на наступний день з головного офісу корпорації була надіслана група з п’яти осіб, які почала працювати разом з нашим аналітичним відділом. Наші аналітики потім при розмові з ними говорили тільки одне, прислали на допомогу каральну групу СС. Ці люди змітають все на своєму шляху, йдуть по головах, нагинають всіх і все, з обов’язку не ведуть розмов, ставлять свої умови, і більше їх нічого не цікавить. Більше всіх від них дісталося постачальникам, яких дуже інтелігентно «розвели» на ціни, а тих хто був не згоден, на місці була погашена будь-яка заборгованість за товар і мило послані на три веселі букви.

Ось вже кілька тижнів триває ця війна, з одного боку реклама конкурента, з іншого феноменальне зниження цін на продукцію. Магазини фірми були переведені на роботу з семи ранку до дванадцятої ночі. Склади працюють по 12 годин у дві зміни. Постачальники не встигають забезпечувати склади продукцією. Машини з продукцією вже в п’ять ранку перед складами і чекаю розвантаження. Клієнтів і покупців начебто повернули назад. А конкурент поки крутить рекламу по ТБ.

Всі ці бойові дії відбуваються на тлі зміни керівництва нашої фірми, а саме вся каша заварилася саме в момент передачі справ новому генеральному директору. Видно цей факт був добре відомий конкуренту і він скористався цим.

Кінець цієї війни ще не скоро, швидше за все, що відбувається зараз-це лише обмін люб’язностями і розвідка перед боєм.

І все ж, особисто я переконався в одному, що професійна піар-група, яка вміє продумати правильний сюжет і сценарій реклами, яка вміє одним роликом в потрібний час його показавши переконати клієнтів і покупців це і є вищий пілотаж реклами з елементом поставити конкурента на може не на про, але на одне коліно так точно. І не важливо скільки коштів було витрачено на це, вже видно результати. Які на багато краще, ніж реклама в газетах, автобусних зупинках або на велетенських білбордах.