Влада сша і європи вирішили спільно піднімати напівпровідникову галузь і протистояти китаю

13

Країни європи і сша стикаються зі схожими проблемами в сфері it, тому поява нового дорадчого органу має сприяти прискоренню їх вирішення. Зокрема, створена щойно рада з торгівлі і технологій сша і євросоюзу (ttc) координуватиме діяльність з обмеження експортного контролю, розвитку систем штучного інтелекту і субсидування напівпровідникової галузі.

Джерело зображення: reuters

Як зазначає reuters, влада сша і європи делегувала своїх представників для участі в першому засіданні ради з торгівлі і технологій сша і євросоюзу, яке пройшло в піттсбурзі. З американської сторони в заході взяли участь держсекретар ентоні блінкен( anthony blinken), міністр торгівлі джина раймондо (gina raimondo), а інтереси об’єднаної європи представляли комісар з питань торгівлі валдіс домбровскіс (valdis dombrovskis) і комісар з питань конференції маргрет вестагер (margrethe vestager).

Зустріч була під загрозою зриву через скасування французького контракту на будівництво атомних підводних човнів для австралії на суму $40 млрд, але засідання все ж відбулося. Сторони виступили з пропозицією координувати роботу на обох континентах, спрямовану на протидію «деяким неринковим економікам, які підривають світову систему торгівлі». Китай в цьому контексті явно не згадувався, але було очевидно, що сша і європа готові координувати санкційні обмеження щодо кнр.

Була прийнята спільна декларація з реалізації заходів, спрямованих на вирішення напівпровідникової кризи. Короткострокові заходи покликані переважно усунути перекоси в системі поставок, в довгостроковій перспективі планується розвивати локальне виробництво і стимулювати профільні розробки. При цьому сторони обіцяють уникнути ” гонки за субсидіями» серед претендентів на державну підтримку. Заходи стимулювання розвитку ринку будуть вибиратися дуже ретельно.

Терміни проведення другого засідання ради не були затверджені, але європейська сторона розраховує провести його у себе навесні наступного року. Учасники заходу висловили готовність розробити загальні принципи протидії впливу великих корпорацій у технологічній сфері. Антимонопольні органи сша і європи вже давно мають питання до конкурентної практики лідерів ринку. Єдині правила гри, за задумом авторів ініціативи, дозволять захистити справедливу конкуренцію. У складі ради запропоновано створити десять робочих груп, кожна з яких відповідатиме за свій напрямок. Зміна клімату, інформаційна безпека, зловживання технологіями для порушення прав людини — ось лише деякі приклади спеціалізації робочих груп ttc.