Власник geforce rtx 3080 ti знизив температуру gpu до 30 градусів після заміни термопрокладки

50

Незважаючи на постійне поліпшення технологічного процесу, з кожним роком відеокарти вимагають все більше електроенергії. Нещодавно в мережі писали про те, що передбачувана geforce rtx 4090 буде не тільки коштувати 3000 доларів, але і виявиться справжнім рекордсменом на вимогу до харчування. Але ж мова йде про 5-нм графічному чіпі. Якщо так піде і далі, то років через 30 в кожному будинку потрібно буде розміщувати власний термоядерний реактор. Насправді це все жарти, але nvidia і amd необхідно раз на два роки збільшувати продуктивність своїх відеокарт як мінімум на 50%. Взагалі користувачі сприймають ці самі 50% з невдоволенням, забуваючи про те, що на ринку процесорів довгі роки приріст становив 5%.

Ну а в результаті з кожним роком відеокарти стають все складніше, гаряче, в них більше ядер, а також різних технологій, що збільшують і без того тиск на графічний чіп. Швидше за все, наші читачі вже забули про скандал, що стався відразу після виходу серії geforce rtx 3000. Як виявилося, окремі партнери nvidia економили на платі, поставивши недостатньо якісну систему живлення і дешеві конденсатори, що призводило до зниження швидкості і перегріву. Можливо, деякі компанії знову пішли легким шляхом, довіривши збірку китайським школярам.

Повідомляється, що назріває скандал з термопрокладками на відкритих. Так, один з блогерів на reddit пише, що його geforce rtx 3080 ti взагалі не отримала такий важливий елемент. Через це температура доходила до 110 градусів, що безсумнівно призводило до тротлінгу. Користувач відновив термопрокладку, що дозволило знизити температуру до 80 градусів. Інший автор запевняє, що його geforce rtx 3080 моторошно грілася. Після розбирання він виявив, що термопрокладка була укладена криво, закриваючи доступ до відеопам’яті і графічного чіпа. Як тільки проблему вдалося локалізувати, температура впала на 15 градусів.

Експерти відзначають, що в реальності проблема може бути куди більш масовою, адже більшість користувачів ніколи не дивиться на температуру своєї відеокарти. Явно, що ці люди не стануть розкручувати відеокарту, оскільки подібні дії можуть привести до втрати гарантії. Ну а якість збірки відеокарт явно погіршився. Останнє покоління geforce rtx 3000 загрожує стати найскандальнішим. Можливо, якби не скуповують відеокарти вагонами майнер, то ми б побачили більше подібних історій, але самі фермери навряд чи будуть скаржитися.