Вони не такі як ми

395

Останнім часом постійно і всі частіше проводячи мій вільний час в західній блогосфері, я все більше і більше починаю розуміти, що вони не такі, як ми. У них все по-іншому. Їх погляди і поведінку їх поняття, так і їх заробіток на інтернет проектах і блогах дуже відрізняються від наших поняття і розмовах про заробіток.

Я для себе обрав два відмінних один від одного проекту і розмістив їх для двох різних країн.Що б у цьому експерименті перевірити дві різні ніші, а так само різну аудиторію.

Перший проект був спрямований на англомовну аудиторію, другий проект був спрямований на близький схід. Метою такого експерименту, було зовсім не заробіток на цих проектах, а досягти наступних цілей:

  • Передплатники.
  • Відвідуваність.
  • Соціальні мережі як джерело трафіку.
  • Комментируемость блогу.
  • Ретвіти записів.

Перший проект:

Блог про дизайн, креативній рекламі, новини зі світу дизайну. Блог був повністю англійською мовою. Поставлені цілі для блогу описані вище. Блог запущений в травні 2010. Спасибі моєму знайомому, який прихистив мій блог і виділив місце на хостингу під мій експерименти.

При наповненні блогу контентом не використовувалося ні якого копіпаста. Всі статті писалися перший час мною, так само як і різні картинки підбиралися самі по всьому інтернету. Зовсім не давно, місяці 2 тому на блозі з’явився чоловік, який, по початку був постійним читачем і коментатором блогу, а потім на моє прохання, почав допомагати мені з публікацією матеріалу для блогу.

Другий проект:

Під блог для близького сходу, довелося перебрати досить багато різних тематик, до моменту поки вибір припав на тематику про інтернеті, огляді сайтів, виявилося, що для близького сходу дуже актуальна тема свободи слова в інтернеті. Під це довелося відкрити ще рубрику: “Ваше право”. Блог так само запущений в цьому році в квітні місяці.

Контент так само пишеться унікальний. З мовними проблемами і правильним складанням тексту, мені так само допомагають. Але останнім часом, для тієї ж рубрики: “Ваше право”, я просто отримую на пошту історію, перевіряю її і потім вона публікується. Так, що можна сказати, що одна з рубрик блогу, пишеться не посередньо самими читачами блогу.

Адреси, статистику та інше, я не збираюся тут публікувати. Так, що якщо у продовженні ви чекаєте картинок і посилань, можете спокійно закрити цю запис.

Розкрутка проектів:

Тут задіяні, гугл, бінг і яху. За початок довелося перечитати багато інформації на різних англомовних форумах. Як я і сказав, що вони не такі як ми, по цьому багато доступно розписано, немає такого поняття «палю тему» або продам секрет офигительно-опупителный. Звичайно там теж треба вкладати гроші, але я вирішив не підживлювати блоги грошима, а почати вести їх з нуля, без вкладення капіталу.

Були задіяні 3 сервісу: Flicer, Digg, Stumbleupon для релізів і анонсів, нових постів. Для другого блогу, дані сервіси трохи не годилися і довелося задіяти фейсбук. Ну і звичайно ж Твіттер.

Відвідування і передплатники.

Перші записи на обох блогах та їх анонси принесли в перші дні їхнього існування 100 відвідувачів. Першою помилкою було, людський фактор, а саме те, що забув підготувати під обидва блогу майданчик в соц. мережах. А саме не були відкриті акаунти в твіттері. Тільки через місяць, були відкриті акаунти, повішені кнопки ретвітів в постах. Через тиждень після відкриття блог про дизайн приніс перших 15 передплатників. Блог для близького сходу розвивався повільніше. Причина була в мовному бар’єрі.

Соціальні мережі.

З моменту, як я почав додавати в пости кнопки ретвітів, фейсбуку та інших соц. мереж, трафік пішов на блоги. Кнопка ретвіти, виявилася дуже популярною, навіть більше ніж фейсбуку. Не треба було ні кого просити ретвіти запис, робити конкурси типу 5$ за ретвіт кожному 10, стукати в аську і просити підтримати ретвитом. Такого в західній блогосфері не існують. Люди прочитавши пост, ретвіти його. Це для них як подяку блогеру за його роботу.

Комментируемость блогу.

Вже перші записи, призвели, до 10-15 коментарям. Їх залишали не заради посилання на блог, а що б написати, навіть просто спасибі. З кожним новим постом зростала і кількість коментарів. Природно, що не всі записи коментуються однаково і де то їх менше, а десь більше.

Блог для близького сходу, а саме розділ «Ваше право», приносять до кожного запису велику кількість коментарів.

У висновку

На даному етапі обидва проекти живуть і діють. Їх ведуть дві людини на кожному проекті. Блог про дизайн веде людина яка в один момент з постійного коментатора перейшов на моє прохання в його автори.
Другий блог за активності однієї рубрики повністю перейшов на неї і там все рідше з’являються записи про інтернеті, а все більше публікуються листи читачів про свободу слова в їх країнах. Цей проект так само почав вести новий автор, який протягом усього часу допомагав мені.

На даний момент заробіток на обох блогів не розглядається. Хоча на пошту приходили пропозиції на купівлю місць під банери, на блозі про дизайні.

А як в рунеті в рублогах справи?

Тепер пару слів про рунеті і блогосфері. Так віддані читачі до вашої роботи? Чи отримуєте ви ретвіти не тільки по тому, що ваш блог популярним, а тільки тому, що ваша робота сподобалася читачеві? Я думаю, що ні!

Все більше і більше людей лінуються поділитися з кимось іншим прочитаним. Відвідувачі блогів рідко коментую запису. Рідко ретвітять. Що б отримати ретвіт, потрібно або конкурс кинути з обіцянкою заплатити за ретвіт або попросити друзів блогерів.

Чому так відбувається? Може з того, що ні хто не цінує вашу працю? Або просто ми всі на стільки затиснуті люди, що ще знадобиться багато часу, що б вам сказали спасибі за роботу, за цікавий пост, зробили ретвіт запису, опублікували її на фейсбуці посиланням на ваш блог.

Так, що не так у нас?