Всесвітній змова годинникарів.

249

Коли-небудь звертали увагу, яке час показують годинник в рекламі? Практично завжди це десять хвилин на одинадцяту. Загадковий феномен вперше помічений у 2005 році і до цих пір не отримав належного пояснення.

Як повідомляє AdMe.ru в результаті досліджень вдалося вичленувати кілька більш-менш рівноймовірно версій.

навіть двійкові годинник увійшли в змову!

Версія Дена Брауна. Авторська версія письменника Дена Брауна, по суті є конспірологічній версією з альтернативним тлумаченням. Браун вважає, що положення стрілок «10:10» — повідомлення від найстарішої антифашистський організації всім своїм членам і співчуваючим, що організація ще діє, а боротьба продовжується. Ось логіка Брауна: стрілки в покладений «10:10» утворюють кут рівно 115 градусів. А 115 градусів за Цельсієм — це температура, при якій кипить антифриз. «Антифриз» співзвучно «Анти-фріц» — саме таку назву носила організація, партизанившая в роки Другої світової на ерритории Східної Європи. У неї, до речі, входило велика кількість часових справ майстрів (вони відповідали за підготовку годинникових механізмів для вибухових пристроїв). По Брауну виходить, що «Анти-Фріц» діє до цих пір. До речі, письменник вважає, що коли керівники «Анти-Фріца» вирішать, що їх місія повністю виконана, рекламні оголошення зміняться: стрілки пр йдуть до положення«11:05». «11:05» однозначно читається як «V» — «victory», «перемога», тобто сенс повідомлення дуже простий: перемога за нами! В даний час Ден Браун готує про все про це книгу, робоча назва: «Тосол».

Канонічна версія. Зводиться до того, що стрілки в положенні «10:10» виглядають найбільш естетично. Реклама повинна бути красивою — тому-то, мовляв, у сех рекламних зйомках використовується саме це значення часу. Версія не витримує ніякої критики, оскільки достеменно встановлено, що значення «10:10» нітрохи не перевершує по своїм естетичним властивостям значення«15:00», «15:30», «11:15» (недарма останнє значення використовується в рекламі сирків «Даніссімо») і ряд інших. Більш того, виділення якогось конкретного значення суперечить відомим принципом однорідності часу, лежить в основі класичної механіки (з цього принципу виводиться закон збереження енергії, справедливість якого підтверджена численними експериментами). По всій імовірності, версія запущена самими годинникарями — щоб відволікти від пошуків справжніх причин вибору ними значення «10:10».

Конспірологічна версія. Власне, ця версія і дає назву феномену В. З. Ч. Згідно з припущенням, «10:10» — це якесь зашифроване повідомлення, яким регулярно обмінюються члени якогось таємного товариства (очевидно, цьому товариству належать всі годинникарі). Версія неповна, оскільки не розкриває сенс послання. (Є два тлумачення повідомлення. Згідно з першим, «10:10» — це час, коли щось-невідомо що, але щось дуже значне,- має статися. Друге тлумачення зовсім заперечує зв’язок «10:10» з якимось конкретним часом, а трактує феномен так: поки на всіх рекламах стрілки стоять в даному положенні, ніяких дій робити не слід; але якщо раптом почнуться публікації реклами годин з іншим значенням часу, значить, щось помінялося і необхідно діяти, невідомо як, але якось дуже значно.) Тим не менш, слід визнати її однією з найбільш логічних.

Економічна версія. Згідно цієї версії, фотографувати для реклами годинник зі стрілками в положенні «10:10» просто вкрай вигідно: яоы періодичні видання дають щедрі знижки на розміщення рекламних матеріалів з саме так знятими годинами. Справа в тому, що 10:10 — це час, коли традиційно вигулюють лабрадора Ст. Путіна Коні. Нагадування про це вкрай приємно президента і його адміністрації, регулярно пролистывающим політичні, економічні і глянцеві видання, де така реклама розміщена. Редактора чудово обізнані про їх звички, і тому приймають рекламні макети з «правильним» часом з дисконтом (т. зв. «знижки лояльності»). Версія, при всій її стрункості, страждає непозбутній недоліком: відсутністю підтверджень. Зі зрозумілих причин, інформація про знижки лояльності» ніколи не з’являлася в пресі. Немає прямих доказів того, що Коні вигулюють саме в 10:10 — ця інформація є секретною і строго охраняетс я ФСО. Але при цьому варто відзначити, що і спростувань економічної версії В. З. Ч. також ніколи не надходило — факт, який говорить сам за себе.