Як оптимізувати сайт під мобільні пристрої?

5-28-2018

Дійсно, дуже багато користувачів інтернету переходять на мобільні гаджети (смартфони, планшети). З мобільних пристроїв люди шукають інформацію, роблять покупки, читають новини. Логічно, що зовсім скоро Google, а потім і Яндекс при ранжируванні почнуть віддавати перевагу сайтам, максимально адаптованих під мобільні пристрої. Рекомендую замовити оптимизация сайта

В першу чергу SEO-фахівцям слід приділити особливу увагу створенню мобільних версій сайтів. Потрібно потурбуватися формуванням прискорених мобільних сторінок. У рамках вирішення цієї задачі дуже важливо створити зручний інтерфейс для користувачів мобільних пристроїв. Велике значення матиме й швидкість завантаження мобільного сторінки навігації, і сама ця навігація.

Особливості мобільного оптимізації
При серфінгу за допомогою мобільних пристроїв на перший план виходить зручність і простота взаємодії користувача з сайтом. Саме це і зумовило особливості оптимізації для гаджетів. Крім того, результати мобільного пошуку прив’язані до місця розташування користувача, тому мобільний трафік, найчастіше, це регіональний трафік. В роботі слід враховувати й те, що частотність запитів в мобільному пошуку відрізняється від частотності в звичайному пошуку, та статистику запитів мобільного видачі доводиться збирати окремо. З-за цього і семантичне ядро мобільної версії сайту буде відрізнятися.

Плюси такого підходу:

швидке завантаження;
в мобільну версію легко вносити правки, не торкаючись основного сайту;
простота і зручність для користувачів.

Мінуси:

використання додаткових URL;
дублювання контенту і можливість появи помилки 404;
обмеження доступу до потрібного контенту через спрощення функціоналу.

Винос мобільної версії на піддомен підійде для інтернет-магазинів, каталогів, інтернет-порталів, соціальних мереж.

Динамічний показ — для мобільних пристроїв сайт буде доступний за тією ж адресою, але при завантаженні документів буде використовуватися спеціально розроблений для мобільних пристроїв шаблон. Як і в попередньому випадку, сервер визначить тип пристрою і, якщо користувач зайшов з планшета або телефону, документ буде формуватися з використанням відповідного шаблону.

Плюси:

непотрібні JavaScript можна видалити з HTML;
можна налаштувати для кожного пристрою свою верстку і свої додатки.
Мінуси:

складності при розробці;
імовірність помилки при визначенні типів мобільних пристроїв (якщо це якийсь рідкісний телефон, на ньому буде відображена десктопна версія сайту).
Підійде для інформаційного сайту, блогу, форуму, для інтернет-магазинів.

Адаптивний дизайн — коли URL та код не змінюються. Сервер віддає всім пристроям (і мобільним, і десктопним) однаковий HTML-код, який адаптується в залежності від розмірів екрана за допомогою CSS. В цьому випадку, потрібно простежити, щоб були відкриті для індексації потрібні файли CSS, JavaScript і зображення.

Плюси:

швидка реалізація;
простота розробки;
URL сайту не змінюється.
Мінуси:

безальтернативність;
скрипти та стилі, які не використовуються в мобільній версії, будуть подгружаться і сповільнювати завантаження.
Підійде для сайту-візитки, інформаційного сайту, блогу, одностраничника, інтернет-магазину (з простою структурою, дизайном і/або невеликим асортиментом), послуг або форуму.

Як перевірити мобільність сайту?

Перевірити свій сайт на зручність сайту для мобільних користувачів можна за допомогою наступних інструментів:

Page Speed Insights – перевіряє швидкість завантаження, а також дає рекомендації щодо прискорення та оптимізації сайту під мобільні пристрої.
Google Mobile-Friendly Tool — внутрішній сервіс пошукової системи Google для перевірки зручності перегляду сайтів на мобільних гаджетах.
Перевірка мобільних сторінок у Яндекс.Вебмастер – перевіряє лояльність до сайту мобільним користувачам.
Fetch and Render в Google Search Console – за допомогою цього інструменту ви можете подивитися, як мобільну версію вашого сайту бачить робот пошукової системи Google.
Як правильно оптимізувати сайт під мобільні пристрої?
Поставте себе на місце потенційного відвідувача і зайдіть на свій сайт з мобільного пристрою. Наскільки швидко завантажуються сторінки? Чи Легко буде знайти на сайті потрібну інформацію?

Оптимізація сайту для мобільних пристроїв, в першу чергу, означає реалізацію простою і зрозумілою навігації дозволяє швидко знайти потрібний контент.

Розглянемо кілька характеристик ефективного мобільного сайту:

Швидке завантаження. Майже половина користувачів мобільних пристроїв покидає сайт, якщо сторінка завантажується довше 3 секунд. Максимально скоротіть час появи контенту на екрані, щоб можна було легко переходити з одного розділу в інший.
Зручна навігація. Невеликий розмір екрану може ускладнити пошук необхідної інформації. Якщо сторінку потрібно весь час прокручувати або масштабувати, швидше за все, користувачі на ній не затримаються. Щоб зробити пошук інформації зручним, спростіть меню і зробіть так, щоб контент був видимим повністю, а текст можна було прочитати без збільшення масштабу.
Простота виконання дій. Користувачі повинні мати можливість легко виконати дію на сайті, наприклад зв’язатися з вами, знайти товар або здійснити покупку. Скоротіть кількість кроків заповнення форми проведення транзакції.
Оптимізація під мобільні пристрої одночасно простіше і складніше звичайної оптимізації сайту. З одного боку, для мобільних пристроїв сайт потрібно спростити, зробити його максимально лаконічним, легким, швидким і точним. З іншого боку, зробити це, зберігши необхідну функціональність, досить складно. Сайт, який відображається користувачеві мобільного видачі, повинен бути простим, яскравим, лаконічним, швидким, але при цьому наочним і видавати користувачу повноцінну інформацію.

Однак, подолавши ці складності і створивши зручний для перегляду з телефону або планшета сайт, ви зможете не тільки отримувати заслужений мобільний трафік, але і в подальшому монетизувати його, збільшуючи конверсію свого мобільного сайту, і, відповідно, віддачу від бізнесу в цілому. Але про це читайте в одній з наших наступних статей.

Якщо ви хочете йти в ногу з часом, випереджати своїх конкурентів, або хоча б не відставати від них, не нехтуйте оптимізацією сайту під мобільні пристрої. Це гарантований додатковий трафік і конверсії у продажу.