Як підвищити ефективність блогу?

315

Коли блог активно читається і являє собою цінність в очах відвідувачів, то для власника це не тільки приємно, але і вигідно. Але до справді високого рівня вдається дотягнутися не кожному блогеру, хоча насправді все не так вже й складно. Існують певні усталені закони, які покликані підвищити ефективність блогу.

Пробуйте креативити і експериментувати. Напевно у вас вже склався свій стиль написання матеріалів. Так ось, було б непогано спробувати щось новеньке – одну статтю можна написати на кшталт давньоруської казки, іншу – в дусі кавказького анекдоту. Звертайте увагу на те, як відвідувачі будуть реагувати на це. Напевно подібні оригінальні матеріали викличуть інтерес у мас, і деякі навіть будуть публікувати посилання на них в якості прикладу креативного ведення блогу.

Не переступайте через себе. Якщо на даний момент вам не хочеться писати, то не треба примушувати себе, швидше за все, статті вийдуть млявими і нецікавими. Тому спочатку постарайтеся якось розвеселити себе або трохи відпочити, і тільки набравшись натхнення, беріться за перо.

Будьте уважні до коментарям. Досить значне правило в тому, щоб підвищити ефективність блогу. Якщо на вашому майданчику майже немає коментарів, то напевно їх природного появи доведеться чекати досить довго. Коли юзер не бачить активності решти, то й сам такий проявляти не стане. Тоді є два варіанти:

  • заохочувати коментарі, відкривши посилання в них для індексації
  • попросити кого-небудь (можливо, на платній основі) внести по парочці коментарів до кожного посту.

Дотримуйтесь правильний курс. Часто буває так, що людина просто «записується». Тобто, перескакуючи з однієї теми на іншу, він забуває про те, чому спочатку був присвячений блозі і в якому напрямку слід діяти. А щоб у вас збереглися і примножилися читачі, потрібно завжди дотримуватися цільової тематики, лише іноді розбавляючи її іншими.

Черпайте нові теми для постів з коментарів. Іноді вам може здаватися, що всі слова вже сказані і теми вичерпалися. Щоб підвищити ефективність блогу, уважно обійдіть свої коментарі, серед них ви напевно знайдете грунт для нових матеріалів. Також можна задати пряме запитання про те, що ще хотіли б дізнатися гості. Аудиторії буде приємно, що ви залучаєте її в процес розвитку блога.