Як провести презентацію

256

Успіх у діловому світі багато в чому залежить від уміння переконувати, дарувати оточуючим товари, ідеї, а також самих себе. Непомітні щоденні презентації заповнюють ділове життя. Якщо у презентаціях один — на — один ми умудряємося справлятися, то групові комунікації нерідко викликають проблеми. Людський розум починає працювати в момент народження і не припиняє роботу до тих пір, поки ви не почали говорити для публіки.

На щастя, теорія презентації розвинена досить добре — різноманітне презентаційне обладнання покращує процес групового спілкування, допомагаючи заповнити відсутність лекторських навичок. Але це все можна легко виправити, і навчитися проводити презентації на висоті.

Самим величезним каменем спотикання є проблема передачі і сприйняття інформації.
Якщо вас запитують, як доїхати до будь-якого місця, ви називаєте назви вулиць і номери будинків чи описуєте будівлі, повороти, світлофори?
Що ви краще пам’ятайте особи або імена?
Що ви віддаєте перевагу: слухати радіо або дивитися телевізор, якщо у вас є вибір?
Як часто, вагаючись що-небудь пояснити, ми інтуїтивно звертаємося до зорових образів. Згадайте, скільки разів повторювалася ситуація, коли людина, що пояснює вам дорогу, починав малювати схему під’їзду. Скільки разів ви самі машинально малювали таку ж схему, слухаючи пояснення по телефону про те, як дістатися до потрібного місця?

Думаю, що початок першої презентації поклав первісна людина, який намалював на стіні печери малюнок, що пояснює свою розповідь одноплемінникам. З тих пір зорові образи допомагають людям спілкуватися, пояснювати, розуміти, сприймати і запам’ятовувати інформацію.

Між тим презентації зазвичай не вирішують альтернативну завдання, а шукають шляхи найбільш ефективного впливу на органи слуху, так і на органи зору. Одночасне вплив на два найважливіших органу сприйняття дозволяють досягти набагато більшого ефекту. За даними За даними досліджень, людина запам’ятовує 20% почутого і 30% побаченого, і більше 50% того, що він бачить і чує одночасно.

Полегшення процесу сприйняття інформації за допомогою запам’ятовуються образів — це основа будь-якої сучасної презентації, про якому б вигляді презентацій, будь то продаж, демонстрація, доповідь, лекція і або щось інше, ми б не говорили.

Пам’ятаючи все це, можна приступати до вибору презентаційного обладнання. Нехай вас не бентежить, що кожен спосіб презентації має поряд з перевагами свої недоліки. Вибирайте те, що найбільш відповідає вашому характеру, стилем, манерою викладу інформації.

Думаю, що як доповнення до цього вам знадобитися інформація про 10 простих способів, як підготуватися і провести ваша доповідь. Де описані способи, як надати публіці вашу презентацію, а так само побороти страх і не впевненість в собі.