Як скласти хороший пароль і не забути його?

320

Пароль – хороша штука для безпеки особистих даних. Особливо якщо створювати пароль з розумом. Звичайно, добре було б жити в світі без лиходіїв, які не крадуть чужу інформацію. Можливо такий світ існує, але не в цьому всесвіті. Тому, створюючи пароль, слід думати про те, щоб його було складно зламати. Для цього слід дотримуватися простих правил, які дозволять збільшити час злому пароля — якщо вже хтось на нього піде.

[adsense]

Перше правило – забудьте про будь-яких особистих даних, будь-то день народження вашої кішки, імені двоюрідного племінника вашого друга і вже тим більше не використовуйте номер Вашого будинку, паспорта і машини, а також назву улюбленої музичної групи і т. п. Словом – уникайте всіх тих даних, яких легко отримати з відкритих джерел. Якщо їх знає хтось крім Вас – значить, це поганий варіант для пароля.

Насправді створити безпечний пароль нескладно самому без допомоги фахівців з обслуговування комп’ютерів. Нижче ми привели невеликий список наших порад.

  • Використовуйте слова, які нічого не значать. Тобто безглузді набори з цифр і букв. Так, такий пароль нелегко запам’ятати, але можна.
  • Якщо це для вас складно, спробуйте скласти пароль 6-12 символів, з довільних букв, які в результаті утворюють нічого не значуще слово, яке легше запам’ятати. Для цього можна комбінувати два-три слова. Якщо не знаєте як – попросіть за вас це зробити дитину від 2 до 5 років. У них словотворческий процес поставлений на потік.
  • Можна спробувати такий символічний спосіб: складіть пароль з перших букв який-небудь рядки вірша або будь-якої іншої цитати, яку Ви знаєте.
  • Спробуйте комбінувати цифри, малі та великі літери. Якщо хтось буде підбирати пароль, то на такий пароль буде потрібно набагато більше часу.
  • Ключові паролі слід періодично змінювати. Скажімо, раз на місяць.
  • Якщо у вас є кілька важливих сайтів в інтернеті або на комп’ютері – застосовуйте до кожного з них свій пароль.

Слід розуміти, що жоден пароль не дає повного захисту від злому. Питання лише в часі, яке на нього потрібно. Ускладните лиходіям життя, а собі – спростіть запам’ятовування пароля.

[adsense]