Як створити сайт самому – покрокова інструкція

9-25-2018

Як створити сайт самому – покрокова інструкція

Як би не були популярні, прості і вигідні різні конструктори сайтів, всі ж набагато приємніше, коли у вас є унікальний, свій власний сайт, на окремому домені, окремому хостингу і повністю відповідає вашим вимогам.

Але, не будемо заглиблюватися в переваги свого сайту, якщо ви вже потрапили на цю сторінку, то ви явно знаєте, чим вам потрібно. Перейдемо відразу до справи. Також хочемо вам порекомендувати веб студия Харьков

План робіт або що вам необхідно спочатку

Тут відразу обмовлюся, що я не хотів би розглядати вибір тематики сайту, адже таких статей повним повно. Вибір тематики сайту – це крок номер нуль. Якщо ви вже вирішили створити сайт самому, то з тематикою визначилися або у вас є конкретна мета: зробити сайт візитку для вашого бізнесу, або інтернет-магазин, або сервіс з надання яких-небудь послуг онлайн (якщо ви хочете, наприклад, працювати психологом віддалено, або проводити онлайн юридичні консультації)

Тому давайте визначатися з більш конкретними і технічними питаннями.

Отже, як створити сайт самому, покрокова інструкція:
Вибрати домен
Вибрати хостинг
Визначитися з дизайном і зовнішнім виглядом сайту
«Розробити сайту» (чому в лапках поясню пізніше)
Наповнити сайт контентом
Оптимізувати сайт під пошукові системи.
Займатися просуванням сайту

Домен
Чи не найголовніше завдання-це вибір домену.

Якщо ви не займаєтеся веб-розробкою, не реєструєте по 2 сайту в тиждень, то швидше за все ваш сайт буде для вас як дитина і носитися ви з ним будете також.

Назви, співзвучні з тематикою сайту і добре запам’ятовуються відмінно впливають на просування. Ваш домен – це ваш бренд, нарівні з назвою вашої фірми або магазина (якщо ви робите сайт під бізнес).

Я також нерідко помічаю, що дуже негативно реагую на назви, які мені не подобаються, не співзвучні або дуже складні. Звичайно, якщо я потрапляю на такий сайт і на ньому є мене цікавить інформація – я її прочитаю, але на сайт заходити буду вкрай рідко, краще піду на інший.

Тому — як ви човен назвете, так вона і попливе.

Хостинг
Звичайно, необхідно брати хороший хостинг. Але ціна за хостинг варіюється від 2$ до сотень і навіть тисяч доларів в місяць. На перших порах не варто оцінювати хостинг з точки зору потенційної кількості відвідувачів, як роблять новачки. В першу чергу, потрібно оцінювати складність самого сайту. Якщо у вас сайт візитка на вордпрес, можете брати найпростіший, але маючи онлайн магазин з сотнями товарів, навіть без відвідувачів, я б запропонував вибрати VPS сервер.

Читайте також: Як навчитися економити гроші

Дизайн або зовнішній вигляд сайту
А ось тут вже починається цікаве. Якщо ви вирішили створити сайт самостійно і у вас немає знайомих дизайнерів, залишається одне – шукати конкурентів у вашій тематиці. З цим допоможе Google і Яндекс.

Ваша основні цілі цієї дії з:
Необхідно визначити основну концепцію, в якій зроблені сайти. Наприклад, чи є у ваших конкурентів зворотний зв’язок, коментарі до сторінок, є соціальні кнопки і так далі. Це необхідно, щоб надалі визначити точні вимоги до Вашого сайту.
Визначити в якому стилі зроблені більшість сайтів. Якщо ви займаєтеся продажем металу, навряд чи вам варто розміщати на сайті фотографії квітів і робити фон в пастельних тонах. А якщо навпаки – займаєтеся хендмейдом, то вам не потрібно темних, бордових, темносиній та інших важких квітів.
Визначити, як розташовані елементи на сайті. Де знаходиться меню, де знаходиться бічна панель (зліва чи справа або її взагалі немає) і так далі.
Визначити індивідуальні особливості вашої сфери. Якщо ви займаєтеся фінансами, наприклад, то непогано було б на сайті виводити курс валют.
Після того, як ви вивчіть сайти конкурентів, визначитеся з тим, яким би ви хотіли бачити ваш сайт, вам потрібно записати або запам’ятати і добре відкласти в пам’яті всі вимоги. А потім переходити до так званої «розробки сайту».

«Розробка сайту»
Цей термін Я взяв в лапки, оскільки ніякої розробкою займатися вам не доведеться. Це давним давно зробили вже за вас.

Спершу невеликий вступ про ціни, які ви, швидше за все, знаєте: Дизайн сайту коштує в межах 300-700 доларів (посередній дизайн, більш професійний може коштувати кілька тисяч).

Технічна розробка – 500-1500$ (також посередній сайт)

Багато компаній пропонують сайти за 100-200 доларів. Я б не радив до них звертатися, так як сайти такого рівня за пару днів тренування ви зможете робити пачками.

Але оскільки ми тут розбираємо, як створити сайт самому, то обійдемося від сторонньої допомоги.

Отже, ліричний відступ закінчився. Після того, як ви визначили, яким ви хочете бачити свій сайт, вам необхідний сам цей сайт.

По-перше, варто звернути увагу на CMS WordPress. Якщо ви плануєте нескладний сайт або просто інтернет магазин з блогом – варто брати її. Вона підійде практично повністю.

А по-друге, вам потрібен шаблон сайту і тут нам на допомогу приходять популярні нині сервіси продажу шаблонів для сайтів різних CMS-систем.

Читайте також: 5 кроків для залучення відвідувачів в магазин на Etsy?

Я завжди користуюся цим сервісом:

Themeforest.com

Дуже простий в Управлінні з відмінною навігацією і величезною кількістю шаблонів. Є ще templatemonster, але про нього багато не скажу, так як не користувався, але багато хвалять.

Шаблони на цих сервісах платні, але їх вартість не перевищує найчастіше 50$. Деякі особливо складні і багатофункціональні можуть коштувати дорожче, але все залежить від ваших цілей.

Ви можете знайти безкоштовні шаблони для свого сайту, але я б радив не пошкодувати грошей на хороший шаблон.

І ось чому:
Ви захищені самим сервісом і в разі чого можете поскаржитися
У вас є техпідтримка від творців шаблону, а це означає, що Вам допоможуть його налаштувати.
Хоча складнощів з налаштуванням бути не повинно. Розібратися з усім можна за день, максимум два.

Після покупки шаблону, домену і хостингу, вам необхідно завантажити WordPress і встановити на хостинг. Зробити це не складно, а інструкцію знайти можна на сайті системи. Після цього, необхідно встановити і активувати шаблон, що також буде описано в документації шаблону.

Наповнення сайту контентом
Ця задача не повинна бути для вас складним, оскільки, якщо ви знаєте, навіщо і який вам потрібен сайт, то зможете його наповнити. Адже сайти створюються, щоб донести що-небудь до відвідувачів, або залучити клієнтів і крім вас з цим завданням мало хто впорається.

Але, з метою оптимізації та розвитку сайту вам необхідно багато контенту. Найкраще, завести Корпоративний блог і регулярно його наповнювати. Але якщо з основними сторінками все зрозуміло – про компанію, Продукти, контакти і тому подібні стандартні сторінки. Їх можна заповнити один раз і забути, то як бути з блогом компанії?

Тут вам на допомогу прийдуть біржі копірайтингу, де ви можете придбати будь-які статті, або замовити їх на замовлення під вашу тематику.

Вартість часто починається від 2$ за статтю.

Оптимізація сайту під пошукові системи
Я включив цей пункт сюди як пам’ятку. У цій статті я не буду детально описувати оптимізацію сайту, хоча її варто робити, а просто дам пару порад.

Перший момент — щоб пошукові системи краще бачили ваш сайт і приводили цільових клієнтів, вам необхідно сказати, які ключові слова відповідають вашому сайту. Для цього вам необхідно визначити семантичне ядро – 10-15 слів або словосполучень.

Другий момент – після визначення семантичного ядра, його ключові слова необхідно використовувати на сторінках вашого сайту. Бажано не більше 1-2 на одну сторінку. Вживати їх можна кілька разів, але не постійно.

Читайте також: З чого почати в мережевому маркетингу

Просування сайту
Створити сайт самому не так складно, як просувати, адже створення – це разовий процес, а просування – постійний. Як і минулий пункт, зупинятися докладно не буду, тому що опишу це докладніше в наступних статтях.

Професійне просування сайту не має особливих секретів або складнощів, але може бути досить тужно заняттям для новачка, тому на етапі створення сайту вам слід знати тільки, що сайт потрібно просувати руками, без допомоги яких-небудь бірж, оптимізаторів і інших сеошників.

Що це означає:
реєстрація в каталогах сайтів,
реєстрація в каталогах підприємств,
створення груп і акаунтів в соціальних мережах під Ваш сайт або його тематику,
розміщення оголошень з послугами вашого сайту або з вашими товарами на дошках оголошень,
відповіді на форумах і в сервісах питань-відповідей (звичайно, якщо вам є що відповісти),
відповідати в блогах
проявляти активність в соціальних мережах – в групах і коментарях.

Професійні сеошники можуть робити це автоматично, є такий софт, який це дозволяє. Але вам на перших порах головне не переборщити і, до того ж, якщо ви хочете швидких клієнтів, то сео не для вас.

Безумовно – сео це чи не найважливіший вид просування, але якщо у вас немає часу чекати, є трохи грошей і є бажання спробувати, то варто звернути увагу хоча б на контекстну рекламу.

У будь-якому разі на цьому етапі ви вже повинні мати готовий сайт, який буде повноцінно працювати.

Скільки це все буде коштувати
Створення сайту самостійно в будь-якому випадку буде дешевше, ніж замовляти у кого-небудь, давайте порахуємо, у скільки це обійдеться нам

Домен-залежить від доменної зони, але візьмемо найпопулярнішу «.com ” – 8$.

Хостинг-візьмемо з розрахунку, що робимо невеликий сайт візитку-3$/ міс, мінімальний платіж зазвичай 3 місяці, тобто-9$.

Шаблон – уявімо, що ви захотіли багатофункціональний шаблон за 49$.

Наповнення сайту – основні 5 сторінок вам доведеться заповнити самостійно, але щоб блог не пустував, його потрібно замовити у фрілансерів, статей 15 по 2$ = 30$.

Разом:

8+9+49+30 = 96$

Або, якщо ви візьмете безкоштовний шаблон і напишіть статті самостійно (або зовсім від них відмовлятися):

8+9 = 16$

Як бачите, ціни досить приємні. До того ж, після того, як ви звернетеся в пару трійку студій, з посереднім портфоліо, який вам озвучать ціни в районі 500-1500 доларів, а потім пробіжитеся з чудовим шаблонах на Themeforest, ви просто не зможете встояти, щоб не купити один з них і не створити сайт самому з цієї покроковою інструкцією.