Як це працює?! GSM/GPS-модулі і “глушилки”.

4-30-2018

Як це працює?! GSM/GPS-модулі і "глушилки".
Дізнавшись одного разу від співробітника ГІБДД ось такуюштуку. Вирішив розібратися як це все працює і поділитися з вами своїми дослідженнями на просторах інтернету і додавання в це своїх знань і досвіду.
GSM/GPS модулі використовуються в інформаційно-охоронних комплексах автомобілів спільно з різними видами автосигналізацій чи в якості самостійної інформаційної сигналізації. Спочату хочу сказати що прилбати якісну ви зможете тут Jammer.com.ua по доступній ціні.
Основна особливість GSM автосигналізації це можливість керування і отримання інформації від сигналізації автомобіля по каналу GSM зв’язку через стільникових операторів.
Інформація про стан сигналізації приходить на мобільний телефон у вигляді SMS-повідомлень або дзвінків, управління здійснюється шляхом відправлення SMS з кодом команди, на SIM-карту, встановлену в GSM модулі. Можливий інший спосіб управління GSM сигналізацією: дзвінок на SIM-карту, встановлену в GSM/GPS модулі в автомобілі і подальше набирання команд на клавіатурі телефону.
У відповідь система надсилає повідомлення у вигляді SMS про виконання команди.

Сигналізації GSM/GPS сумісні з SIM-картами будь-яких стільникових операторів і працюють скрізь, де є зона покриття GSM сигналу.

З допомогою GSM сигналізації Ви зможете заводити і вимикати двигун автомобіля з будь-якого місця, не залежно від відстані. Отримувати інформацію від сигналізації про зачинених дверях, багажнику, капоті, стан запалювання і всіляких електронних датчиків.

В деяких модулях реалізована можливість прослуховування салону за допомогою мобільного телефону.

GSM автосигналізації оснащені GPS модулем постійно володіють інформацією з супутниковим каналам зв’язку про місцезнаходження автомобіля і швидкості руху.
Інформація про GPS координати висилається на мобільний телефон. Ви можете зразу відкрити карту з місцем знаходження Вашого автомобіля на мобільному телефоні або на сайті в інтернеті.

Ну ось так приблизно кожен виробник описує роботу свого модуля. Якісь моменти я виділив так би надалі вам стало зрозуміло чому.

Все добре і здорово в них. Вони коштують від 4.500 р до 30.000 р з автономним харчування і купою всяких додаткових реле,що зловмисник не зміг вимкнути її. Але не один продуктивно не говорить про те, що всі суть роботи даного пристрою, скільки б воно не коштувало, ґрунтується на роботі стільникового оператора.

А тепер до справи….
Зараз стільникові оператори працюють за наступним стандартам:
2G — цифровий стільниковий зв’язок
900/1800 МГц (використовується в Європі, Азії)

Характеристики………………………………………….GSM-900……..GSM-1800
Частоти передачі MS і прийому BTS, МГц 890 — 915 1710 — 1785
Частоти прийому MS і передачі BTS, МГц 935 — 960 1805 — 1880
Дуплексний рознос частот прийому і передачі, МГц 45 95
Кількість частотних каналів зв’язку з шириною 1 каналу зв’язку в 200 кГц 124 374
Ширина смуги каналу зв’язку, кГц 200 200
Ще є і 2100 МГц це вже 3G зв’язок. 3G — широкосмуговий цифровий стільниковий зв’язок, комутована багатоцільовими комп’ютерними мережами, в тому числі Інтернет

Глушилка стільникових телефонів або пригнічувач стільникового зв’язку GSM, 3G, CDMA – це пристрій блокування каналів мобільного зв’язку на заданих частотах з метою забезпечення особистої безпеки. Глушилки стільникових бувають з різним радіусом дії і пригнічують різні частоти зв’язку. Пригнічувач зв’язку може бути кишеньковий або стаціонарний, глушити як канали стільникового зв’язку різних частот, так і канали бездротових відеокамер і радіо мікрофонів. Радіус дії глушників залежить від різних факторів. Це дальність від базової станції стільникового оператора, товщина стін приміщення, в якому використовується пригнічувач стільникових телефонів, а також вихідна потужність самої глушилки gsm.

Подавители мобільних телефонів глушать тільки задані діапазони частот, тому інші пристрої працюють в звичайному режимі при включеній поруч глушилке. Наприклад, у той час, як блокується стільниковий зв’язок GSM і 3G, інтернет по WiFi каналу і телефон Dect будуть працювати. Глушник стільникових телефонів не чинить негативного впливу на здоров’я людини. Як правило, вихідна потужність подавлювача мала і для людини нешкідлива.

Блокіратор стільникових телефонів працює безшумно і абсолютно не впливає на розташовану поруч побутову техніку, оргтехніку, комп’ютери.

Найбільше поширення отримали кишенькові подавители стільникових телефонів. Це невеликі мобільні глушилки, що вміщуються в кишені і блокуючі стільниковий зв’язок в невеликому радіусі, в середньому до 10 метрів. Кишенькова мобільна глушилка має вбудований акумулятор і може безперервно працювати до 5 годин. Застосування таких блокіраторів, як правило, пов’язано захистом особистого автомобіля, з необхідністю проведення особистих виїзних переговорів, а також глушилка стільникових застосовується для придушення gsm жучків – найбільш розповсюджених пристроїв для прихованого прослуховування. Кишеньковий пригнічувач мобільних телефонів також може бути застосований в антитерористичних цілях, наприклад, при знешкодженні механізмів детонаторів, які активуються за допомогою дзвінка на вбудований стільниковий телефон.

Стаціонарні подавители стільникових телефонів, як правило, мають більший радіус придушення, ніж кишенькові моделі. У середньому він становить близько 50 метрів. Стаціонарні глушилки використовуються в основному в офісах і переговорних кімнатах для проведення нарад. Також дані блокатори мобільних телефонів можуть бути встановлені в школах, ВУЗах, бібліотеках і у ВІДСТІЙНИКАХ для машин. GSM глушилка з великим радіусом дії часто монтується у виправних установах.

Інтелектуальний глушник мобільних телефонів володіє функцією розпізнавання сигналу, тобто в режимі очікування телефон працює і рівень не падає. Але як тільки з телефону намагаються зробити виклик або надходить вхідний дзвінок, подавитель сигналу спрацьовує і блокує канал зв’язку. Глушник мобільних телефонів з інтелектуальною функцією зручний тим, що спрацьовує тільки коли це необхідно.

Глушилка GPS сигналу створена для придушення сигналів супутникової навігації GPS. Пригнічувач GPS глушить різні трекери, маячки та системи супутникового стеження. Бувають блокатори стільникових телефонів GSM, 3G і супутникової навігації GPS, суміщені в одному приладі.

Пригнічувач WiFi, Bluetooth, бездротових камер, радіомікрофонів і жучків – це глушилка, яка пригнічує частоти передачі бездротових відеокамер і жучків, а також канали WiFi і Bluetooth. Блокіратор прихованих бездротових відеокамер надійно захистить від негласної відеозапису. Глушилка відеокамер і жучків – кишеньковий блокіратор, який можна використовувати там, де можлива прихована відеозапис і прослуховування.

Отже, глушилки стільникових телефонів, подавители стільникового зв’язку, блокатори відеокамер і радіо мікрофонів, глушники GPS – це генератори постановки перешкод в заданих частотах, які служать для забезпечення особистої безпеки, проведення переговорів і нарад, збереження державної таємниці і захисту країни.

Мобільні телефони, як відомо, останнім часом стали засобом прихованого прослуховування і негласної знімання даних, мовної інформації в місцях перебування власника трубки. Досить встановити в телефон спеціальне програмне забезпечення, або відправити смс команду, і можна прослуховувати телефон і отримувати інформацію через мікрофон і відеокамеру телефону, навіть коли не йде з’єднання. Глушилка стільникових мобільних телефонів дозволяє нейтралізувати подібний прихований знімання інформації. Пригнічувач мобільних блокує сигнал і прослуховування нейтралізується. GSM-жучок, маленька коробочка менше сірникової коробки, працює на тих же частотах, що і телефони. Глушник мобільного сигналу GSM блокує роботу таких жучків і плюс до цього швидко садить батарею жучка, т. к. жучок буде безперервно намагатися встановити зв’язок. Стаціонарний блокіратор телефонів не тільки захистить виділене приміщення від прослуховування, але і оперативно виведе з ладу жучки, розрядивши їх акумулятор.

Тепер їх характеристики ( згадуємо вище стандарти зв’язку GSM):

придушувані стандарти: GSM, Dect, CDMA (SkyLink), 3G

ефективна відстань придушення:
для стандартів GSM, Dect, 3G до 40 м
для мереж зв’язку SkyLink (CDMA) до 20 м
робочі діапазони частот : 450…470 Mhz, 869…960 Mhz, 1700…1800 Mhz, 1805…1925 Mhz, 2050…2150 Mhz

харчування: для кишенькових версій це 8 пальчикових батарейок або один акумулятор.

Та трохи не забув, вартість таких іграшок від 5.000 р і до 25.000 р стаціонарна середнього класу.

Підведемо підсумки!
Кидають таку хреновину у вашу машину і відвозять її в відстійник, де ще одна така коштує стаціонарна і розбирають її там все на наявність подібних модулів. А ви судорожно відправляєте смс-ки на її номер і у відповідь тиша.
Так потім задумаєшся,а чи варто витрачати гроші на покупку і установку таких прибомбасов?!
Я все ж таки прихильник наступного списку:
1.пищалка із зворотним зв’язком ( не поєднана з ЦЗ)
2.доп.іммобілайзер
3.механічне блокування керма або коробки ( краще керма, витиснув зчеплення і покотив машину, а далі колупай її в сусідньому дворі,поки господар не прокинувся)

P. S. Робіть самі висновки, вирішувати вам!
P. S. S. Захочуть поженуть все,що сподобається))))

Дякую, за увагу!