Як вибрати seo компанію

9-26-2018

Якщо ви вирішили зайнятися просуванням сайту своєї компанії, то, по-перше, варто визначитися з компанією, якій довірити цю роботу.
Сьогодні ринок seo-оптимізації переживає справжній бум – велика кількість всіляких компаній від мала до велика пропонують дану послугу. Крім офіційних компаній, величезну частину ринку займають приватні оптимізатори – фрілансери. І тут постає питання – чи варто платити дорого розкрученої компанії, яка у всіх на слуху або довіритися професіоналу-одиночці за вдвічі, а то й у десять разів менший бюджет? Хочу порекомендувати вибрати itlama.com

Для цього розглянемо з чого складаються астрономічні суми на просування великих компаній по пошуковій оптимізації.

Великі компанії з сео-оптимізації
У Росії (а ми говоримо про просування в російськомовному сегменті інтернету) найчастіше чим більше компанія, тим вона більш неповоротка. В силу менталітету, вродженого прагнення до бюрократії і відкатів.

Перший мінус великої компанії – неповороткість. З нього випливають такі наслідки:

– низька оперативність

Чим більше компанія, тим довше вона буде реагувати на зовнішні імпульси. І якщо ваш сайт провалився за деякими запитами, то займуться їм лише через деякий час.

– великі накладні витрати (офіс, продажники, відділ IT, бухгалтерія, податки, дорога реклама)

У великої компанії великі накладні витрати на обслуговування самої компанії.

– дорогі витрати на підтримку сайтів в топі по ключах, пов’язаних з просуванням

Великі компанії витрачають величезні бюджети на просування і підтримку своїх сайтів в топі за ключовими словами, пов’язаними з оптимізацією сайтів. І бюджети на просування беруться не звідки-небудь, а лягають додатковим фінансовим навантаженням на клієнтів.

– дорогі штатні копірайтери на окладі

Копірайтери – люди, які пишуть сео-статті. Великої компанії простіше і швидше не шукати копірайтера під замовлення, а тримати в штаті декількох копірайтерів на окладі. Найчастіше, це зручніше для оптимізаторів, але при цьому набагато дорожче, ніж наймати фрілансерів на конкретний проект.

SEO фабрики
Далі, велику компанії можна порівняти з фабрикою. Тому такі компанії орієнтовані на обсяги, а не на якість. У таких компаній багато клієнтів.

Як наслідок, розкручені компанії мають велике портфоліо успішних проектів. Це безсумнівний плюс. Який тут же нівелюється витікаючими мінусами:

– Відсутність інтересу до невеликих проектів.
– Недостатньо часу на проекти.

Великим компаніям цікаві великі проекти на просування з дорогими словами і великою маржею. У той час як більшу частину замовлень складають невеликі фірми, які потребують лише в регіональному просуванні сайту, не готові робити величезні вкладення в seo-оптимізацію своїх сайтів.

Якщо велика фірма готова братися за маленькі замовлення, то це повинно насторожити – акула може ганятися за мальками тільки в одному випадку – від голоду. Швидше за все, у цієї фірми скрутне становище.

Також, велика кількість активних проектів у сео-компанії негативно позначається на якості руху. Менеджери з продажу виконують план продажів і набирають більше контрактів, ніж можуть обслужити штатні оптимізатори. В результаті сеошники не можуть приділяти достатній час і увагу для якісного просування окремих сайтів. І в першу чергу страждають саме низькобюджетні проекти.

Наступна особливість розкручених компаній з просування сайтів-великі фінансові потоки. Це породжує наступні мінуси:

– працюють тільки з великими системами (сапа, сеопульт, etc)
– проблема з покупкою якісних посилань у приватних вебмайстрів

Великі бюджети потребують особливого обліку та контролю. Всілякі юридичні тонкощі і бухгалтерські формальності роблять складним закупівлю посилань у невеликих систем, тому що це вимагає укладення окремих договорів, і, тим більше, у приватних вебмайстрів. Тому великі компанії змушені працювати виключно з великими лінк-брокерами (посередниками при продажі посилань). Тим самим упускаючи багато цікавих і якісні сайти-донори, які не присутні в цих системах.

– проблеми з проведенням документів, надходженням коштів в системи продажу посилань при нестачі бюджету

Як правило, у великих фірм бюджет консолідований-підсумовується з усіх проектів. Може статися так, що директору потрібно купити нову машину чи після виплати заробітної плати працівникам в бюджеті утворюється дефіцит (оскільки не всі замовники платять вчасно і повні суми). У підсумку, на акаунтах лінкброкерів можуть скінчиться кошти і всі посилання на всі проекти виявляться замороженими.