Як вибрати витяжку кухонну вбудовану

10-16-2020

Micra Inox Silent +

Яку витяжку краще вибрати для кухні

Вже не перше десятиліття витяжки є звичною частиною інтер’єру домашніх кухонь. Як в маленьких «хрущоби», так і в просторих робочих зонах котеджів встановлюють витяжні конструкції різної потужності і дизайну. Також хочемо вам порекомендувати витяжки кухонні вбудовані від фірми NORTBERG.

Яку витяжку краще вибрати для кухні, в чому відмінності конструкцій і на які параметри звернути увагу при покупці? На ці питання ми відповімо нижче, а також наведемо призначений для користувача рейтинг, складений на думки власників популярних моделей.

Принцип роботи витяжки

Навіщо взагалі потрібна витяжка? Як мінімум, щоб боротися з запахами, які неминуче з’являються при приготуванні їжі. Крім того, такі пристрої дозволяють зберегти кухню в чистоті: кіптява і бризки жиру будуть осідати нема на стінах і меблів, а на фільтрі. При наявності газової плити витяжка виконує ще одну важливу функцію – видаляє продукти горіння.

Конструкція витяжки складається з електричного вентилятора і системи фільтрів – металевих жироуловителей або вугільних касет.

За принципом дії витяжки можуть бути:

  • Витяжними (проточними) – повітря виводиться в вентиляцію. Такі моделі найбільш потужні, тому частіше застосовуються в приміщеннях з газовим обладнанням.
  • Циркуляційними – повітря проходить через систему фільтрів і залишається всередині приміщення. Така модель підійде для квартир, оснащених електроплитами та електричними варильними панелями.
  • Універсальними – можуть підключатися як автономно, в циркуляційному режимі, так і до вентиляції в проточному. Як правило, вони поступаються в потужності витяжним, тому їх потенціалу буде недостатньо при наявності газових плит і колонок.

Типи кухонних витяжок

Залежно від площі кухні, її дизайну, а також типу плити, вибирають тип і конструкцію витяжки. Конструктивно існує три основних види витяжок:

  • Підвісні, або компактні – легкі, малопотужні, універсальні прилади, призначені як для циркулюючої фільтрації, так і для підключення до вентиляційних систем. Їх встановлюють на стінах над плитами і поверхнями для приготування їжі. Можуть бути прямими або похилими.
  • Вбудовані – хороший варіант для невеликої кухні. Конструкцію вбудовують в підвісну шафу, який також маскує відвідну трубу. Їх перевага – відсутність декору, компактні розміри, а також більш доступна ціна в порівнянні з камінними.
  • Купольні, або камінні – потужні витяжні пристрої з високою продуктивністю. Складаються з купола з фільтрами, вентилятора і відвідної труби, підключеної до воздуховодной мережі.

В першу чергу, визначте можливості приміщення та відповідні кухонні витяжки, яку краще вибрати. Залежно від дизайну кухні і розташування плити підбирають форму витяжного агрегату.

По конфігурації витяжки бувають:

  • пристінні – монтуються на стіну над плитою;
  • кутові – призначені для розміщення в кутку;
  • висувні, вони ж телескопічні – дозволяють змінювати площу всмоктування повітря за рахунок додаткової висувної частини;
  • острівні – призначені для кріплення до стелі в будь-якому місці кухні на жорсткій ніжці.

Окремі острівні моделі можуть регулюватися по висоті за рахунок розсувний конструкції ніжки.