Як вибирати VPS хостинг

9-10-2021
Як вибирати VPS хостинг

Якщо ви хочете збільшити трафік веб-сайту вашого бізнесу, і віртуальний хостинг вже не справляється з поставленими завданнями, то використання VPS допоможе впоратися з цим завданням. На що звернути увагу при виборі vds хостинг, і які існують підводні камені – про це наша стаття.

Що таке VPS?

VPS це віртуальний сервер, який знаходиться на потужному фізичному сервері. На відміну від VDS, віртуалізація сервера реалізована на рівні ядра операційної системи фізичного сервера. Найбільш часто використовуються платформи віртуалізації OpenVZ і Virtuozzo. Ці платформи не дозволяють змінювати ядро ​​самої операційної системи і саму операційну систему. Звичайно, ядро ​​і кореневу операційну систему доводиться змінювати дуже рідко, і це особливість використання VPS.

Що таке VPS-хостинг?

VPS-хостинг – це послуга, яка поєднує в собі функції віртуального сервера і веб-хостингу. Для клієнта це означає, що якою б тарифний план не був обраний, клієнту надається гарантований набір системних ресурсів (кількість оперативної пам’яті, потужність процесора, швидкість роботи диска і мережі). Вам не потрібно ділити ресурси з інших сайтом, як це відбувається на звичайному віртуальному хостингу.

Хто типові користувачі VPS-хостингу?

  • Великі інтернет-магазини
  • Власники великого корпоративного порталу, який забезпечує співробітника віддалений доступ до пошти або корпоративним веб-сервісів
  • Авторські блоги або тематичні інтернет-сайти з високою відвідуваністю від 1000 і більше в день

Як вибрати VPS?

Послуги VPS сьогодні надають майже всі хостери. Можливості та ціни, пропоновані хостерами, можуть бути дуже різноманітними. Ці можливості можуть доповнюватися відповідними хмарними сервісами, послугами управління і підтримки, забезпечення безпеки, включаючи захист від DDoS-атак, ліцензіями на програмне забезпечення.

Створення VPS-сервера виконується за хвилини, а сам процес можна автоматизувати.

Якщо ви прийняли рішення використовувати послугу VPS-хостингу, то при виборі провайдера цієї послуги необхідно врахувати ряд факторів. Перелічимо основні з них.

модель управління

Якщо ви користуєтеся послугою віртуального хостингу, то всіма серверами управляють адміністратори хостера. У разі VPN-хостингу клієнт управляє своїм віртуальним сервером. Тому потрібно, щоб хтось за ним доглядав, контролював продуктивність і працездатність. Якщо ці ці функції бере на себе провайдер VPS, то це керований хостинг (managed VPS), а в разі некерованого (unmanaged VPS) клієнт сам відповідаєте за свій віртуальний сервер.

У разі некерованого VPS клієнту потрібно буде самостійно встановлювати і конфігурувати ПО, панель управління, забезпечувати захист сервера і його супровід / обслуговування.

Якщо сервер «впав», або з’явилися якісь проблеми з продуктивністю або безпекою, то вирішувати їх доведеться клієнтові. Такий варіант підходить професійним системним адміністраторам.

Для власників бізнесу підходить варіант керованого VPS. Це платна послуга, і в цьому випадку за сервером будуть в режимі 24×7 стежити професійні системний адміністратори провайдера послуги VPS-хостингу.

оплата

Для вибору провайдера необхідно дізнатися вартість послуги. Ціна залежить від моделі управління (керований або некерований VPS) і виділених ресурсів. Якщо наявні тарифні плани не підходять, завжди можна поставити свої умови і дізнатися ціну за зміну тарифу.

У деяких провайдерів є гарантія повернення грошей (money back guarantee), якщо замовнику не сподобається хостинг.

Важливо, щоб провайдер мав можливість приймати оплату в різній формі і за допомогою різних платіжних систем. В іншому випадку можна отримати непрацюючий сайт або додаток через невчасно сплаченого рахунку.

Зверніть увагу на мінімальний період оплати. Зазвичай це один місяць. Деякі провайдери вимагають оплату за 3 місяці вперед або пропонують значні знижки за річну оплату. Якщо ви вибираєте провайдера і ви ще не переконалися в якості послуг, що надаються – не варто платити за рік, спокусившись знижкою.

Панель управління

Управляти всіма сервісами VPS можна за допомогою дружнього інтерфейсу – панелі управління: Plesk, cPanel, ISPmanager або інший веб-консолі. Іноді хостери пропонують свої панелі.

C допомогою панелі можна налаштовувати і адмініструвати роботу веб-сервера, доменів, пошти, баз даних, управління призначеним для користувача доступом і іншими важливими функціями.

Існують безкоштовні і платні панелі управління, предоставляеми або по підписці, або можуть бути використані оплати ліцензії. Як правило, безкоштовні панелі поступається у функціональності і зручності роботи платного програмного забезпечення. Проте, серед безкоштовних програм теж існують вельми хороші варіанти.

конфігурація сервера

Конфігурація сервера визначає швидкість роботи і продуктивність веб-додатків. Частота процесора, кількість ядер, об’єм оперативної пам’яті, об’єм і тип дискової системи – все це має значення. Крім того, є сенс дізнатися, на якому фізичному сервері буде перебувати ваша VPS. Краще, якщо це відомий бренд.

надійність

Багато провайдерів VPS-хостингу гарантують надійність 99,9%. Цей показник може відрізнятися від реального, і перед вибором постачальника послуги VPS-хостингу рекомендується пошукати відгуки в Інтернеті. Для надійної роботи сайту цей показник не повинен бути менше 99,95%.

Надмірність і масштабованість

Надмірність передбачає резервування ресурсів на стороні провайдера послуги. Провайдер прагне резервувати всі свої ресурси: електроживлення, доступ до Інтернет і фізичні сервери. Масштабованість має на увазі здатність справлятися з піками навантаження на сервер, зазвичай за рахунок резервних ресурсів.

Смуга пропускання і трафік

Більшість провайдерів VPS обмежують смугу пропускання для віртуального сервера і стягувати плату за збільшення цієї смуги і додатковий трафік. При виборі хостера VPS варто переконатися, що вам не доведеться доплачувати за ці додаткові послуги.

Місцезнаходження датацентру

Чим ближче сервер знаходиться до вашим клієнтам, тим швидше і з меншими затримками ваші користувачі і клієнти отримають доступ до веб-сайту або додатком. Після запуску веб-сервісу можна зібрати статистику і вирішити де краще розмістити VPS-сервер. Можна також створити копії VPS, якщо ваша аудиторія концентрується в різних регіонах, при цьому важливо брати до уваги затримки при синхронізації VPS.

Технічна підтримка

Незалежно від правильно написаного коду вашого веб-додатки та потужності сервера, завжди виникають якісь проблеми. На цей випадок необхідна зручна технічна підтримка. Якщо служба технічної підтримки провайдера VPS-хостингу знаходиться в іншій країні, то важливо щоб ви знайшли спільну мову.

Додаткові IP-адреси

Вони можуть знадобитися в декількох ситуаціях:

  • установка SSL-сертифіката;
  • присвоювання виділеного IP кожному сайту на вашому віртуальному сервері (інакше вони автоматично отримають IP-адреса сервера VPS);
  • різні IP для різних каналів (веб-сайту, мобільні додатки та ін.);
  • різні IP для різних сервісів (CMS, база даних і ін.);
  • призначення декількох IP одному сайту, наприклад, має домени на різних мовах

Наявність тестового періоду

Деякі провайдери пропонують тестовий період. Це дуже зручна послуга. За час тестового періоду можна відстежити параметри наданого VPS і переконатися, наскільки якісні послуги, що надаються.