Як знайти хороших фрілансерів

338

Час від часу кожній людині, яка активно займається заробітком в Інтернеті з допомогою своїх сайтів, потрібно вдаватися до послуг фрилансерів. На початкових етапах така необхідність обумовлюється відсутністю знань: мало хто може одночасно добре малювати макети, верстати їх, заповнювати сайт контентом, а потім просувати ресурс.

Як правило, ти можеш знати одну-дві сфери, але ніяк не все відразу. На більш пізніх етапах, делегування всієї роботи (в тому числі і тієї, що можна виконувати і самостійно) необхідно для збільшення часу на відпочинок або створення нових сайтів.

Тому виникає цілком резонне питання: де шукати хороших працівників?

Біржі фрілансерів

На даний момент free-lance.ru є найбільшою біржею, де працює велика кількість першокласних фрілансерів. Але, на жаль, серед усіх користувачів проекту ще більше можна нарахувати тих людей, які зі своєю роботою справляються погано. Іноді можна натрапити на шахраїв, мета яких взяти передоплату і по-тихому сховатися.

Тут доводиться робити вибір на користь того чи іншого фрілансера на основі позитивних відгуків в інших замовників, високий рейтинг, і роботи в портфоліо. Але всі ці показники не скажуть тобі, як швидко виконавець насправді виконує свою роботу і наскільки сильно зриває терміни.

Якщо ви шукаєте, наприклад, копірайтерів, то краще звернутися до спеціалізованих бірж фріланса. Особливо хорошим вибором стануть ті біржі, де для того, щоб працювати, копірайтерам потрібно виконувати тестові завдання. Тоді шанс того, що ви натрапите на бездарного виконавця, буде набагато нижче.

Форуми

На форумах за типом searchengines.ru завжди можна знайти розділи, в яких фрілансери пропонують свої послуги. Найважливіше те, що тут завжди можна знайти велику кількість відгуків, на основі яких можна зробити висновок про те, чи варто звертатися до того чи іншому працівникові. Другим чинником професіоналізму стане рейтинг. Правда, він не завжди наочно показує, так вже хороший виконавець. Також можна переглянути історію повідомлення користувача, що надає послуги, щоб зрозуміти, адекватний він.

Рекомендації

Це, мабуть, найбільш вірний спосіб почати працювати з дійсно хорошим фрілансером. Якщо вам знайомі порадили того чи іншого копірайтера, сказавши, що він пише грамотно, ніколи не затримує здачу роботи, і завжди уважно читає технічне завдання, то з більшою ймовірністю, все так і виявиться на самому справі. Вам не доведеться боятися того, що вас кинуть, і можна бути впевненим, що в підсумку робота буде зроблена на найвищому рівні.

Власні ресурси

Варто не забувати про те, що у вас є акаунти в соціальних мережах і, можливо, блог, який, цілком імовірно, читають деякі фрілансери. Кілька закликів в Twitter, один пост на блозі можуть принести велику кількість потенційних працівників і рекомендацій від інших людей.

Подібним чином, до речі кажучи, можна наткнутися на фрілансера, який із задоволенням зробить всю роботу безкоштовно за відгук або рекомендацію. Також вистачає тих, хто по доброті своїй допоможе впоратися з невеликою проблемою. Таких людей потрібно цінувати, і в разі чого завжди допомагати у відповідь.

Перш ніж вибрати фрілансера, переконайтеся в тому, що він не є шахраєм, виконує всі умови домовленостей, дотримується терміни і відповідально виконує роботу. Ну, і природно, якісно виконує свою роботу. Пам’ятайте про те, що, на жаль, з величезної кількості виконавців, лише невелика кількість виконують свою роботу грамотно. Не втрачайте тих фрілансерів, які показали себе з хорошої сторони.

Питання: де шукати хороших працівників? Де ви їх знаходите?