Які реальні терміни розробки сайту і за рахунок чого можна прискоритися

6-15-2018

Думаю, що всім студіям і замовникам знайома ситуація, коли очікування, які вони мали відносно термінів розробки сайту, не збігаються з реальним станом справ. Адже для клієнта і часом для виконавця досі немає чіткої відповіді на питання: один місяць на розробку сайту — це багато чи мало? А два місяці? Майже в кожному тендері термін розробки вказується в один або два місяці, і в своїй статті я хочу показати що можна встигнути зробити за цей термін і скільки потрібно часу для розробки хорошого сайту. Хочу запропонувати зробити webapex.com.ua/proectirovanie/

Для спрощення ситуації не будемо вважати час, необхідний для вибору виконавця і уявимо, що договір вже підписаний. Сам проект ми будемо розглядати як звичайний корпоративний сайт для середнього розміру компанії. Нижче наведу основні етапи, через які замовнику та розробнику доведеться пройти для досягнення хорошого результату і спробую дати приблизні часові оцінки.

1. Робота над проектом сайту і ТЗ
Неважливо робить студія проектування сайту чи ні, але ви витратите мінімум 5 днів (в залежності від складності проекту термін може сильно збільшитися) на те, щоб домовитися між собою, з’ясувати цілі розробки і те, як ви будете разом їх досягати. Якщо цього не робити зовсім, великий ризик розробки марного сайту, який буде враховувати особисті уподобання дизайнера, або миттєві бажання керівництва компанії замовника. На розробку ТЗ для типового корпоративного сайту буде потрібно близько 3 днів. Середній час узгодження із замовником цих документів 4 дні.

Студія: 8 днів. Замовник: 4 дня. Загальна: 12 днів.

2. Підготовка контенту
Цей процес — один з найбільш тривалих і часто неконтрольованих студією етапів, незалежно від типу розроблюваного сайту. Звичайно, якщо студія сама пише контент для свого замовника, вона може контролювати терміни, але зазвичай студія допомагає лише з підготовкою частини інформації. Багато хто вважає, що контент можна збирати в процесі робіт. Почасти це вірно, коли є гарантія обсягу і змісту, тобто це працює для типових розділів, наприклад, для фотогалереї. В інших випадках дизайнер повинен бачити обсяг і зміст інформації, щоб мати можливість її оформити.

Дуже часто цей етап недооцінюється ні розробником, ні замовником, про це ми говорили в попередній публікації. Але коли замовник-менеджер стикається з тим, що для отримання інформації з того чи іншого розділу невідомо до кого звернутися межах своєї компанії і потрібно кожну сходинку погоджувати з керівництвом, його світогляд швидко змінюється. Тому тільки на цей етап потрібно відводити від 10 до 25 днів. Студії на оцінку представленої інформації та на консультації потрібно в середньому чотири дні. Намагайтеся тверезо дивитися на речі і, в ідеалі, перш ніж замовляти розробку сайту, підготуйте всю інформацію: принаймні буде що редагувати спільно зі студією.

Студія: 4 дня. Замовник: 10-25 днів. Загальна: 14-29 днів.

3. Розробка начерків та/або прототипування
На цей етап студії необхідно від 3 до 10 днів. Нарешті, замовник може своїми очима побачити перші результати і висловити свою думку щодо запропонованого вирішення його завдань. На цьому етапі замовник активно включається в споживання часу. Адже менеджер з боку замовника повинен проаналізувати подані матеріали та узгодити їх зі своїм керівництвом. Важливо розуміти, що цей процес може дуже ускладнитися, якщо замовник буде вимагати великих і частих змін у поданих концепціях. Наприклад: студія готує начерки/прототип, замовник просить внести правки, студія показує виправлену роботу, замовник просить внести правки і т. д. по колу. Зазвичай, цей процес займає кілька ітерацій, т. к. незважаючи на початкове проектування сайту і виявлення цілей проекту та побажань замовника, далеко не завжди вдається потрапити в точку з першого разу. Для цього необхідно опрацювати ряд концепцій і вибрати з них найкраще рішення.