Який матеріал вибрати для надгробного пам’ятника

4-21-2018

Остання данину любові і поваги покійному – подбати про гідні похорони. Прийшовши на кладовище, вшанувати пам’ять близької людини, вам, безумовно, важливо, щоб саме місце поховання дозволяло зануритися в атмосферу спокою, світлого смутку і приємних спогадів. Пропоную вибрати та замовити мраморні пам’ятники http://vek-mramora.com.ua/catalog/mramor/mramornye-pamyatniki

Не останню роль при цьому відіграє надгробний пам’ятник. Він, як правило, є центром похоронного ансамблю, робить місце спочинку індивідуальним, впізнаваним. При цьому багато що залежить від матеріалу, використовуваного при виготовленні надгробного пам’ятника.

Граніт – довга пам’ять
Один з найбільш популярних матеріалів – граніт. Під цією назвою об’єднана ціла група каменів, що відрізняються, в залежності від родовища і структурою і кольором. Проте в цілому властивості цього каменю залишаються незмінними: він дуже міцний і довговічний. Гранітні надгробки з дрібнозернистих сортів можуть простояти 500 років, перш ніж на них з’являться хоч якісь ознаки руйнування. Грубозернисті сорти гарантують збереження плит на протязі двох століть, що теж чимало. Граніт-стійкий до перепадів температур, інертний по відношенню до кислот і лугів, має низьке вологопоглинання, з усіх використовуваних для надгробних пам’ятників матеріалів. Тому його можна використовувати в будь-якій кліматичній зоні – від районів вічної мерзлоти до пустель.

Граніт не тільки надійний, але і дуже красивий. Полірований матеріал має дуже суворий і урочистий вигляд. Сьогодні все частіше замовляються пам’ятники з кольорового (червонуватого або зеленуватого) граніту, однак традиційний камінь, використовуваний для надгробків, – чорний. Полірування надає його насиченість кольору, а отриманий відтінок залежить від місця походження каменю. Приміром, чорний граніт з україною має злегка блискучу поверхню з-за дрібнозернистих слюдяних вкраплень, карельський відрізняє легка біляста «сивина», а чорний граніт з Індії і Китаю має саме дрібне зерно, і, відповідно, найбільш насичений колір.

Мармур – вічна класика
Другий за популярністю матеріал для виготовлення надмогильних пам’ятників – мармур. Він не настільки довговічний, як граніт, до того ж вимагає певного догляду. Якщо кладовище розташоване в центрі міста, плита з граніту може завчасно потемніти. Однак до безперечних достоїнств цього матеріалу можна віднести велику пластичність і кращу оброблюваність. Мармур – класичний скульптурний матеріал, що дозволяє створити надгробок практично будь-якої форми, в тому числі у вигляді статуї або складної архітектурної форми: склепу, арки.

Колір мармуру може змінюватися від темно-сірого до білого. Зазвичай його поверхню поцяткована ніжними напівпрозорими прожилками, утворюють дивовижний малюнок. Для більшості з нас мармурові надгробки асоціюються з бездоганною гармонією творів класичного мистецтва. Вони виробляють більш легке, світле, ніжне враження, ніж гранітні.

Пам’ятники з гранітної або мармурової крихти – гідно і надійно
Пам’ятники з натуральних каменів – граніту і мармуру – досить дорогі, до того ж складні замовлення з граніту виконуються досить довго, так як матеріал важко піддається обробці. Тому сьогодні надгробні пам’ятники все частіше виготовляють з суміші цементу і гранітної або мармурової крихти. Якісно зроблені плити з такого матеріалу без нарікань служать до 100 років, причому в будь-яких кліматичних умовах.

Зовнішній вигляд такого пам’ятника трохи поступається надгробку з натурального каменю. Цементно-мармурова суміш на так пластична і дизайн надгробної плити буде набагато скромніше. Однак ретельно відполіровані плити виглядають дуже гідно, і вони доступні за ціною практично всім. Зробити пам’ятник більш ефектним можна, обробивши її лицьову сторону пластиною з натурального каменю.

Пам’ятники з гранитополимера – ефектно й сучасно
Альтернатива монументів з натурального каменю та крихти – надгробні пам’ятники з гранитополимера. Гранітну крихту додають в особливий полімер – поліметилметакрилат, що володіє особливою міцністю і стійкістю до зовнішніх впливів. Достоїнства цього матеріалу – не тільки відносно недорога ціна, невибагливість, легкість в обробці, що дозволяє надати надгробного пам’ятника практично будь-які обриси. Насамперед, варто відзначити що він у три-чотири рази легше, ніж традиційні матеріали, а значить може бути встановлений навіть на тих цвинтарях, де великий ризик осідання грунту.