Є Feedburner-по раніше актуальним?

362

 

Feedburner, популярний RSS інструмент для блогерів, який використовується для попередження читачів про те, що на блозі з’явилася нова запис. А так само служить і лічильником “популярності” блогу. Чим більше передплатників, а саме чим більше цифр присутній на лічильнику, тим більше в очах як читачів, так і рекламодавців блог вважається популярнішою.

Навіть не дивлячись на те, що цей RSS лічильник дуже легко накрутити всілякими способами, він все одно вважається показником популярності.

В далекому 2008 році, Feedburner був куплений Google. Після покупки, були зроблені значне поліпшення в роботі Feedburner, кожен раз, що то поліпшувалось.

Але останнім часом, більшість блогів зіткнулося з проблемою жахливої роботи цього сервісу. По початку, сервіс перестав враховувати передплатників сервісу Friendfeed. Хоча таке вже було в 2009 році, тоді багато вебмастера говорили, про те, що Feedburner більше не буде враховувати “накручених’ передплатників. Саме тоді на моєму блозі і з’явився пост FeedBurner і FriendFeed більше не друзі?, де я написав про те, що швидше за все почалася чистка стрічки від накруток.

Але минув час і все повернулося. З моменту написання того поста лічильник передплатників ще продовжував іноді глючить, але це відбувалося менш болючіше того, що сталося за останній місяць.

За останній місяць, багато вебмастера побачили, що їхні цифри на лічильниках різко змінилися. Всі думали, що це знову, щось поламалося і скоро полагодять. Але вже минуло майже два місяці, а результати не втішають. Багато втратили величезну кількість цифр. Знову перестали враховуватися передплатники Friendfeed, а потім і інших сервісів. Для багатьох це було дуже болісно бачити як їх лічильник невблаганно падає вниз.

З минулого місяця і я став свідком того, як мій лічильник різко почав падати вниз. Якщо ще десь два місяці тому у мене було приблизно 1000 передплатників, потім ця цифра впала до 600, а тепер вона взагалі дорівнює 200.

Якщо втрата 400 передплатників блогу мені відома, це передплатники сервісу Friendfeed. Інші 400 зниклих мені не зрозумілі.

Кожен день я бачу не реальні цифри на своєму лічильники. Погугливши західні блоги, я знайшов, тільки одне роз’яснення даної проблеми. Багато пишуть, що Google змінив структуру підрахунку передплатників Feedburner і тепер Feedburner враховує і показує кількість людей, які читали вашу стрічку за минулу добу.

Та, що ж це означає? Якщо ви публікуєте пости на своєму блозі кожен день, то швидше за все ви не побачите жодної різниці в цифрах на своєму лічильнику. Але якщо, ви публікуєте скажімо так, один або два рази пости в тиждень на блозі, то на наступний день після публікації ви побачите підйом, а потім чергове падіння.

Якщо ще в кінці липня 2011 року, на моєму блозі відображалося 1000+ передплатників, то вже в 20-х числах серпня ця цифра впала до 611 передплатників. А потім, 3-го вересня, знову падіння до позначки 227 передплатників. Через день число передплатників знову повертається на позначку і навіть є збільшення передплатників 668. А вже
15-го вересня, знову падіння до позначки 247 і сьогодні на день написання поста ця цифра стоїть на позначці в 207 передплатників.

Ось сам графік падіння і підйомів за 30 днів:

 Падение Feedburner за 30 дней

А це за 7 днів:

Падение Feedburner за 7 дней

І так, що саме відбувається з Feedburner, ні хто точно не знає. Навіть якщо Google змінили алгоритм обліку передплатників і тепер він обчислюється як я написав вище, то або блогерам доведеться писати кожен день новий пост, що б утримувати число передплатників на лічильнику, або шукати альтернативу Feedburner. Між іншим є альтернативні сервіси. Але питання в тому, чи перейдуть вебмастера на них?

Рекламодавці. У світлі всіх цих коливань і не дуже зрозумілих стрибків, на що зараз вони будуть дивитися? Адже раніше їх цікавило кількість передплатників блогу і його відвідуваність. А що тепер? Відвідуваність і припустимо Alexa rank? А адже в західній блогосфері, рекламодавці саме на ці показники і дивляться.

Ну, що ж шановні читачі блогу. Що пропонуєте робити? Як у вас справи з передплатниками, на скільки серйозно був помічений спад, а так само будете шукати альтернативу. А може досі, ви свято вірите і будете вірити, що все це глюки Feedburner і врешті-решт все стане на свої місця?

Так чи є Feedburner–по раніше актуальним?