Європейський комп’ютерний ринок зростає всупереч дефіциту компонентів

31

Компанія canalys оприлюднила свіжу статистику по комп’ютерному ринку західної європи. У розгляд беруться традиційні настільні пк, ноутбуки та робочі станції.

Джерело зображення: pixabay.com / startupstockphotos

У третьому кварталі поточного року сумарні відвантаження пристроїв названих типів склали приблизно 16,3 млн одиниць. Це на 21% більше в порівнянні з результатом річної давності, коли поставки дорівнювали 13,5 млн штук.

Аналітики кажуть, що попит залишається високим на тлі триваючої пандемії. Причому продажі зростають, незважаючи на дефіцит електронних компонентів. До речі, складнощі з поставками техніки, на думку canalys, можуть спостерігатися протягом всього 2022 року.

Найбільшим гравцем комп’ютерного ринку західної європи за підсумками третього кварталу стала нр inc. З часткою приблизно 27 %. На другому місці знаходиться lenovo з 25 %, а замикає трійку dell — 14 %. Далі йдуть apple і acer, контролюючі відповідно 12% і 8% галузі.

Canalys також зазначає, що квартальні продажі планшетів в західній європі впали на 20 % — до 6,9 млн штук. Безперечним лідером в даному сегменті є apple з 45% ринку.