Збільшення відвідуваності блога

267

[dc]Б[/dc]лог без читачів нікому не потрібен, навіть його авторові, бо писати в блог, який ніхто не читає, це теж саме, що вести паперовий щоденник. Тому необхідно подбати про залучення відвідувачів і конвертації їх у передплатників. Можна робити це двома способами: платним і безкоштовним. У першому випадку ви втрачаєте гроші, а в другому – час. Варто відзначити, що, якщо ви надалі плануєте заробляти на власному блозі, то не потрібно лякатися вкладати гроші вже на самих ранніх етапах. Якщо монетизувати в майбутньому свій інтернет-щоденник, то вже і ставитися до нього потрібно як до невеликого бізнесу, а бізнес без початкових вкладень, хоча б навіть і мінімальних, відкривати краще не варто.

Збільшення відвідуваності

 • Ось що дивно: всі розуміють, що контент – це основна річ, яка і дозволяє розкрутити блог, але мало хто застосовує на практиці цей пункт. А потім на форумах такі горе-блогери стогнуть про те, що їх ніхто не читає, а відвідуваність нульова. Без цікавих статей, подкастів або відео-роликів залучити відвідувачів, звичайно, можна, але от тільки одиниці повернуться на ваш блог після або ж стануть передплатниками.
 • Як показує практика, регулярна публікація нових постів з часом забезпечує зростання відвідуваності блога. Тому, якщо ви поставили собі темп публікувати на новому посту щодня, то вже будьте ласкаві та дотримуватися її в подальшому. Поява нових цікавих статей буде залучати нових відвідувачів.
 • Пошукова оптимізація і залучення трафіку з соціальних мереж – цим нехтувати не можна. Намагайтеся проводити легку внутрішню оптимізацію, а також приділяти час маркетингу в соціальних мережах.
 • Детальніше про залучення трафіку пропоную подивитися у моїй попередній статті, а зараз краще торкнемося тему того, яким чином краще всього конвертувати відвідувачів в передплатники.

 • В першу чергу необхідно поставити в сайдбар кнопки RSS-стрічки, а також кнопки соціальних мереж, де у вас є акаунти (в тому випадку, якщо таких немає, то краще завести). Розташовувати кнопки найкраще в самому верху сайдбарі, щоб погляд користувачів в першу чергу зупинялися на них.
 • Також буде непогано, якщо ви будете пропонувати підписатися на блог в кінці кожної статті. У тому випадку, якщо відвідувачеві сподобався пост, то він, ймовірно, з задоволенням, зробить це.

 • Почніть публікувати серію статей на одну цікаву тематику. Якщо людині сподобалася перша стаття з такої серії, то велика ймовірність того, що він вирішить підписатися, щоб не пропустити продовження.
 • Безкоштовні електронні курси, які ви будете відправляти тільки тим, хто підписався на поштову або RSS-розсилку. Знову ж таки, тут все залежить тільки від того, наскільки ви привабливо представите такий курс (це може бути і серія статей, і книга, і відео – аудіо-подкасти).
 • Організація лендінгем-стрніци. Багато блогери не визнають даний спосіб і прирівнюють його до накрутці rss-лічильника, хоча підстав для цього, в общем-то, немає. Лендінгем – це така сторінка, на яку всіма способами (в основному, платними) залучаються інтернет-користувачі з наміром переконати їх підписатися на блог.
 • Деякі відмітні особливості:

  • Дизайн для такої сторінки, як правило, розробляється окремо.
  • На такій сторінці не публікуються посилання. Тут немає ні сайдбара, ні посилань на свої кращі статті, тільки форма підписки.
  • На такій сторінці автор пояснює все те, що відвідувач отримає після того, як підпишеться на блозі.

  Закриті розділи. Замість того, щоб організовувати розсилку електронних курсів, можна створити закритий розділ, статті у якому будуть доступні тільки передплатникам. Ясна річ, що публікується там контент повинен володіти більшою цінністю, ніж інша інформація на блозі (це не означає, що в основний розділ ви повинні публікувати не цікаві пости).