Експерименти з блогом

426

Дуже часто дивлячись на мій блог, у мене постійно виникає бажання, щось змінити в ньому. Змінити починаючи від дизайну і завершуючи дрібними деталями. Не знаю чому, але мені постійно хочеться вдосконалювати те, що ви зараз бачите на блозі. В один із днів навіть був розроблений новий дизайн для цього блогу. Навіть дізнався ціну за верстку та адаптацію макету для WordPress. Але постійно відкладав це оновлення. І як говориться до відкладався.

Днями довелося робити формат мого комп’ютера. І всього то треба було зробити перед форматом, бекам чотирьох папок. За не уважності зробив бекап тільки трьом. Про останню, в якій лежав макет і ще інші роботи, я згадав тільки тоді, коли кинувся шукати макет. Ну да ладно. Якщо дуже треба буде намалюю ще один.

І так, як я сказав я постійно намагаюся зробити блог більш зручним у плані юзабіліті, так і взагалі хочу постійно, що б він виглядав добре. Як раз сьогодні вночі зайшов на блог, в адмінці почистив спам коментарі. Написав кілька постів і підготував їх до публікації. А потім знову глянув на головну сторінку блогу. Пішли думки, що можна поміняти і, що зробити краще.

Потім глянувши на сайдбар, я зрозумів, що от його і треба буде міняти. Блок під ім’ям свіжі записи, виглядав жахливо.
І чому мені ні хто про це ні чого не сказав раніше?
Коротше вирішив його змінити. Але на цей раз вирішив не користуватися віджетами, а знайти і прописати всі кодом. Пошуковик Google мені в руки і бажання, щось змінити привели мене на офф сайт wordpress в розділ Codex. Почавши копирсатися там, знайшов багато цікавих речей, а разом з ними ідей, що ще поміняти на блозі.

Був знайдений код для виведення свіжих записів у сайдбарі. Застосував його і, що б виглядало все красиво, почав прописувати все це у файлі CSS. Але, витративши годину і що тільки не роблячи, код CSS не хотів працювати. Рішення і допомогу прийшли з сайту на якому я не давно зареєструвався. Це сайт для розробників і дизайнерів forrst.com. Я писав про нього як то в пості два дні без діла. Написав там оформив пост, пояснив, що не виходить, що я взагалі не дуже сильний в цій науці. І протягом 20 хвилин мені допомогли. Не те, що б написали всі за мене, а пояснили де саме проблема та, що я забув написати, як виправити і, що взагалі це все означає. І взагалі, функція не багато застаріла, на ось подивися на новий варіант. Ось це допомога!
А забув написати тег

  . Поставивши цей тег, все запрацювало. І вже зараз ви можете поглянути на сайдбар в розділ свіжі записи. Як він вам?

  Зробивши перший крок до такого косметичного редизайну блогу, я вирішив не зупинятися на цьому. Згадав, як багато разів чув від відвідувачів мого блогу, що випадають меню рубрик не дуже зручне. Багато радили зробити його просто списком. Якщо відвідувачі просять, це означає цим виджитом користуються і він потрібен. Знову таки зайшов на сайт wordpress в розділ Codex і знайшов там потрібну мені функцію. У ставив її, а файл style.css підхопив стилі і результат роботи, ви так само можете бачити. Стало зручніше? Потім таким же чином змінив і блок з архівом блогу.

  Між іншим, поки все робив і експериментував, ні разу не робив бекап. Тобто, якщо б, що видалив би випадково, блог б ліг і ліг на довго. Чи Не правда я божевільний?

  Не менш розібравшись з сайдбаром, привівши його у більш не менш нормальний вигляд. Я почав шукати там же в розділі Codex ще цікаві приклади для блогу. Я давно хочу позбавиться від різних плагінів і перевести всі їх функції які вони виконують в код.

  Першим ділом, я почав шукати функції для Twitter і Facebook. І на одному сайті знайшов відмінний варіант, як кажуть, два в одному. Не великий код, який вставляється в файл functions.php і обидві кнопки з’являються в кінці посту. Чим погано? На місце двох плагінів, кілька рядків коду?

  Природно, я не міг не встановити даний код собі на блог і після того, як перевірив, що все працює, зніс два плагіна які більше не потрібні. І тепер дві кнопки об’єднані одним кодом стоять в кінці посту. До них, я підігнав ще і кнопку Google+. Тепер чекаю коли буде код три в одному.

  Якщо вам цікавий цей код, поділюся ним з вами пишіть.

  Тепер я продовжую шукати і інші рішення для різних плагінів які уставлені на блозі. Адже код куди на багато легше ніж плагін.

  Так, що все те, що сумно померло, так і не народившись в плані редизайну блогу, на даний момент перекривається косметичним втручанням в код і експериментами над блогом, без бекапів.