Спам і методи боротьби з ним на блозі

2511

Ні для кого не секрет, що спам в інтернеті це величезна проблема. Часто на пошту приходять у величезній кількості спам листи, але там вони відмінно фільтруються і потрапляють в папку спаму. Але що ж робити власникам блогів спамери постійно залишають повідомлення. Раніше такі повідомлення були абсолютно безглузді, але з часом спамери виправили і цей недолік і почали публікувати коментарі на блогах які можна розцінити як адекватну відповідь.

Як же з цим боротися і як зробити так, що б спамери більше не гадили в вашому блозі.

Існує багато варіантів боротьби зі спамом. Можна поставити плагіни, можна в адмінці WordPress поставити галочку, що б всі коментарі перевірялися власником блогу і тільки потім публікувалися, можна поставити капчу у форму коментарів і сподіватися на неї. Можна зібрати базу IP адрес спамерів самому і прописати її в адмінці блогу. Саме про цьому способі я як то писав в пості Банним спамерів по IP, де описав один із способів боротьби зі спамом.

Звичайно це не легко зібрати всі ці IP адреси і думаю, що багато скажуть, що легше поставити плагін від Аксимет і періодично очищувати папку від спаму який туди потрапляє. Але тут, як виявилося є не велика проблема. В цю папку дуже часто залітають і нормальні коментарі від блогерів. А це значить, що треба витрачати час, що б переглянути все те, що потрапило в папку спаму.

Останнім часом зробив частішими з завидною частотою англомовний спам на мій блог. Не встигаю очистити папку спам, виходжу з неї і бачу, що поки чистив, з’явився ще спам. Причому як правило відразу кілька повідомлень. Мені набридло все це справа, постійно витрачати час на цю справу, і я зайнявся пошуком плагіна який в добавок до Akismet мені допоможе боротися зі спамом.

Плагін знайшов дуже швидко, вчора був поставлений на блог і поки проходить перевірку. Плагін називається WP-Ban. Чим мені відразу сподобався цей плагін, що там можна і за певним IP банити і за списком, і навіть по сітці. Сам плагін виглядає ось так з адмінки блогу :

Тепер, всі ті хто постійно спамят мій блог, потрапляють в цей плагін, я вношу туди їх IP адреси і більше вони не потрапляють на блозі. А місце того, що б відправити коментар, вони отримують ось таку сторінку:

Ви так само можете змінити опис сторінки яке буде бачити спамер, перевести її на будь-яку мову або вставити свою картинку, що надалі я збираюся зробити. Адже може бути таке, що випадково записали чий то IP адреса і людина не може прокоментувати ваш блог. Саме для цього цю сторінку потрібно теж трохи прикрасити, що б вона так само несла в собі інформацію як на приклад ваші 404 сторінки на блозі.

Як вже сказав, поставив плагін тільки вчора, ще не всі IP адреси переніс туди, але вже за сьогодні за статистикою цього плагіна можу бачити, що 10 раз він забанив тих хто спам мій блог.

Ну і в кінці посту, я хотів би поділитися з вами своєю маленькою базою IP адрес яку зібрав ще з часів, коли блог Все про все було на безкоштовному хостингу і досі. Сподіваюся вона вам стати в нагоді. Базу я постійно збираю і оновлюю.

Які способи ви знаєте, що застосовуєте на своєму блозі в боротьбі зі спамерами?