Інтервю зі мною

213

Зовсім не давно я зробив видеоподкаст про блозі Сергія Бірюкова, який називався Блогінг в Душі-на скільки це можливо?.
Сергій переглянув даний видеоподкаст,і написав мені, що хоче взяти в мене інтерв’ю.
За весь час ведення мого блогу у мене було одне інтерв’ю, а тут назрівало ще одне. Тим більше стільки від серйозного блогера. Звичайно ж я погодився і Сергій прислав мені питання для інтерв’ю.
Пізніше Сергій виклав це інтерв’ю у себе на блозі. Може хтось його вже читав, а може і пропустив. Але ось зовсім не давно з блогом Сергія стався не приємний інцидент. Хостинг на якому зберігався блог згорів. Напевно всі чули про цю пожежу, дуже багато українських сайтів, а так само блоги залишилися не доступні, ця доля не оминула Сергія і його блог стороною.
Я зв’язався з Сергієм і запитав чи можна опублікувати у себе на блозі це інтерв’ю, отримавши ствердну відповідь, публікую інтерв’ю, яке Сергій Бірюков взяв у мене.

1. Привіт, Raptor! Розкажи, будь ласка, хто ти, чим займаєшся і звідки ти?

Привіт Сергію! Мене звати Кирило. Живу вже довгий час за кордоном, хоча народився і виріс в Білорусії в чудовому і красивому місті Гомель. Працюю в одній великій компанії. Роботи дуже багато, велика відповідальність на мені лежить, з цього виходить, що робота займає надто багато часу у мене. Ось і виходить, що як білка в колесі крутишся, ритм дуже швидкий, зупинишся потім не наздоженеш.

2. Завжди було цікаво, як ти прийшов до того, що створив свій блог?
Як то я створив сам свій сайт, він тоді був тільки на html, повісив його на безкоштовному хостингу. Я тоді взагалі ні чого не знав про різних платформах для блогів і сайтах нічого. Єдине, що мене дуже напружувало, так це те що треба було кожен раз переробляти сторінку для того що б там що то запостити. В кінці я кинув цю затію. А десь рік тому, я почав читати різні блоги, різних тематик, тоді я дізнався, що таке платформи, що виявляється в блогосфері грошей немає, що дуже багато ночами плачуть в подушку від того що в них впав тіц. Було цікаво і місцями смішно так як багато я не знав тоді і не розумів. Начитавшись і на смотревшись різних блогів, я вирішив відкрити свій блог, так як давно мріяв про це. Особливої мети, а тим більше тематики не було, з цього і назвав блог “Все про все”. Вже через рік, я зрозумів, що не багато прогадав з самого початку відкриття блогу з тим, що не вибрав тематику, з тим, що писав на початку і постив різну фігню на блозі, так як зіткнувся з низкою проблем. Зараз намагаюся, хоч і не завжди, але притримувати чогось певного.

3. Чому ти використовуєш майданчик wordpress.com для ведення блогу? Вона краще інших? Ти не думав зробити standalone блог?

Як я вже сказав, прочитавши багато різних блогів, вирішив відкрити свій. Але не знав, на скільки мене вистачить з цією ідеєю. З цього вирішив шукати для себе безкоштовну майданчик, що поки почну і зрозумію, що до чого. Чому саме WP.com тут все просто, знову таки я почав читати про різні платформи, і зауважив,що все від сторожував блогосфери до новачків всі хвалять цю платформу. Вирішив, що відкрию блозі на цій платформі, і якщо чесно, то не прогадав, платформа мені дуже подобається і я їй задоволений. І ось вже трохи більше року пишу. Звичайно ж є і свої мінуси, про які я періодично пишу на своєму блозі.
На рахунок перейти на стендалон, я поки не збираюся, є не які сумніви у мене, і що більше так це питання на які я поки не знайшов точних відповідей, а всі ті кого я питав про це всі відповідають по-різному. З цього я поки пригальмував з цією затією.

4. Розглядаєш ти свій блог як джерело постійного доходу?

Немає. Я не живу в ілюзії з приводу того, що блог або сітка блогів буде годувати мене. Я відкривав блог для себе, при відкритті поняття не мав що таке тіц, pr та інше. З іншого боку, у мене немає багато часу, робота забирає все. А для того що б мати дохід з блогу, треба постійно сидіти за монітором і ловити конкурентів, що б бути першим, а мені цього і на роботі вистачає.

Може, хтось і заробляє собі на обід з блогу, я тільки за нього радий. Але це не для мене. Я звичайно теж не проти продавати постові, рекламу на своєму блозі, навіть постійно шукаю рекламодавців, але не для того що б заробити собі на обід, а швидше всього це для того, що б потім, оплачувати той же хостинг.

5. Ти розповідав, що нещодавно був у Голландії. Зміна обстановки – хороший спосіб відпочити, але не кожен з наших блогерів має можливість здійснити таку подорож. Який вид відпочинку ти порадиш нашим блогерам?

В кінці всі обломалось і довелося відпочивати вдома. Все вийшло в останню хвилину, налетіла робота і відпочинок відійшов на другий план.

А взагалі зміна обстановки дуже важлива. Я писав про це на своєму блозі, відпочинок потрібен усім, з цим не можна затягувати і відкладати його. Ну а якщо немає можливості виїхати на відпочинок за кордон, то можна і вдома, але за умови, що немає ні інтернету ні блогу розмов про якийсь роботі як в офлайні так і в онлайні.

6. Чого, по-твоєму, не вистачає середньостатистичному українському блогеру? Чому так багато проектів закриваються або стають закинуті?

Чого не вистачає, так це доброзичливості. Занадто багато задирають ніс дуже високо, і думають, що якщо їх читаю, коментують лічильники на блозі зашкалюють і засвітилися інший в якійсь тусовці, так можна і вести себе як останнє…(цензура)

Найсмішніше, що і від ветеранів блогосфери і новачки не відстають, підхоплюючи їх манери. Особисто я завжди дивлюся на таких людей з усмішкою і кажу про них: “З грязі в князі”. Тільки ці хами не багато сплутали реальність від віртуальності, ось коли ти досяг таких результатів в реалі то тут можна і будувати з себе кого хочеш, а коли в рунеті починають з себе корчити чорт знає кого, так і відомі вони лише у вузькому колі своїх друзів, то такі князі і можуть тільки корчити з себе когось літерами на екрані тільки вміє писати, а самі по собі нічого з себе не представляють.

А закриваються і не живуть довго блоги швидше всього з кількох причин. Одна з них як не дивно є реал, а реальне життя вона на багато суворіше і складніше ніж на моніторі. Треба працювати, кому сім’ю годувати, от і не встигають люди на два фронти, доводиться від чогось відмовлятися. В кінці виходить, що легше поховати блог, і відбутися малою кров’ю, ніж забити на сім’ю, але вести свій блог.

Інша причина більш відома, коли люди прийшовши в блогосферу і відкривши свій блог, тут же думають, що будуть супер популярними з величезним трафіком та іншими овочами. А потім виявляється, що не все так просто успіху немає, відвідувань теж. Проходить півроку результатів немає, і його автор закидає блог розчарувавшись в ньому.

7. Кого з блогерів ти читаєш?
Читаю багатьох, як і сторожував так і новачків. Кого саме виділяти не буду, так як всі пишуть цікаво і корисно. А взагалі читаю багато і на різні тематики. Так само читаю різні буржуйські блоги англійською мовою так різної тематики. Я всеїдний :))

8. Як, по-твоєму, конкурс “Олімпійський блог” нам показав?

Конкурс вийшов цікавим. Про нього можна написати дуже багато. Скажу тільки одне, ім’я та бренд роблять всі. Коли є ім’я, то не важливо що будеш писати, тобі все пробачать. Коли в списку я пройшовся по блогах конкурсантів, я відразу виділив для себе п’ятірку блогів, які вже на старті будуть вести боротьбу лише між собою, а всі інші нові і молоді блоги, всього лише були для масовки.

Цікавим вийшов фінал. Але свою думку я залишу при собі. Що було то було.

А взагалі такий конкурс треба було проводити серед новачків, дати їм мотивацію розкрутитися і показати себе. Акул блогосфери не треба було туди пускати, вони і так відомі, та й зрозуміло, що з ними ні хто не зможе змагатися. Так навіщо тоді треба було набирати всіх інших, нехай би набрали 5 блогів яких ведуть імена-бренди і нехай варяться. Але це моя думка.

9. І наостанок хотів запитати, як ти ставишся до реклами в блогах?

Ставлюся добре. Навіть сам шукаю постійно рекламодавців. Якщо можете продавати продавайте. Вмієте заробляти , домовлятися з рекламодавцями це тільки в плюс. Правда іноді реклами буває багато. На прикладі блогу Олексія Терехова. Дуже хороший блог, багато цікавого можна знайти на ньому включаючи тонну реклами, яка на мій погляд дуже псує загальний вигляд блогу. Але це тільки моя думка.

Всьому треба знати міру, та й все одно всіх грошей не заробити ??

10. Дякую за цікаве інтерв’ю!))) Бажаю тобі постійного розвитку і його чіткого вектора!)

Дякую Сергію за це інтерв’ю. Від себе бажаю твоєму блогу розвиватися, бути ще інформативнішою, продовжувати радувати своїх читачів цікавими постами, новими акціями. Удачі!

Читайте також:
Інтерв’ю з МастерХ
Інтерв’ю з Bormaley
Лицем до лиця

Сподобався пост, підпишись на RSS, або на E-mail
Я в твіттері.Реклама на блозі