Битва за ТОП10

386

Запити — частотність, конкурентність. Чи варто просувати по ВЧ? Ось ті питання, які часто задають і на які всі хочуть отримати відповіді.
Близько 40 млн. російських користувачів мережі інтернет щодня засипають Яндекс, Google та інші пошукові системи запитами. Так як потреби і інтереси у людей, в загальній ступеня, сходяться, статистика пошукових систем фіксує частотність ключових словосполучень. Зрозуміло, що в одних запитів вона вище, ніж у інших, і хоча загальноприйнятої класифікації немає, можна визначити наступні межі: НЧ — до 1000 запитів в місяць, СЧ — від 1000 до 3000 запитів, ВЧ — більше 3000 запитів. Всі значення — з урахуванням різних словоформ російської мови. Із зростанням кількості користувачів і потоку запитів до пошукових систем, значення зміняться. При цьому, для визначення частотності запиту вартість його просування в ТОП10 майже неможливо. Адже у ключового словосполучення є ще одна характеристика — конкурентність.

Боротьба за місця у ТОП-10 Яндекса і інших пошукових систем породжує нерівність запитів. Високочастотний запит найчастіше є висококонкурентними, він генерує не цільовий трафік, або може привести на сайт цільову аудиторію, що, звичайно ж, цінується більше. Але не завжди варто просувати сайт по високочастотним запитам. Іноді більш ефективним і менш витратним буде використання СЧ і НЧ запитів, які приведуть більш якісну і зацікавлену у вчиненні правочину, аудиторію. Однак, є вузькі тематики, які просто необхідно просувати по складним ВЧ запитам. Прикладом може служити такий запит, як «пластикові вікна» (також непогано працює «вікна ПВХ»), що продає, що приводить цільову аудиторію. Інші запити даної тематики працюють набагато гірше. Відповідно, конкурентність і вартість просування за даним запитом одна з найвищих.

Просування по ВЧ має певні ризики, один з яких — фахівці конкурентів, які прикладуть максимум зусиль, щоб вибити Вас з десятки. Також варто розуміти, що такі запити зазвичай неконкретні. Частотність ВЧ запитів приведе на сайт різні групи відвідувачів, у кого інтереси незначно перетинаються.

При пошукової оптимізації (SEO) Ви платите за позиції в ТОП10, а не за кліки. При частотності в кілька сотень або тисяч у місяць, ваші потенційні клієнти можуть становити невеликий відсоток від цієї кількості. І навіть при попаданні на перше місце в ТОП10 відвідуваність сайту може бути невелика за фрагменту (короткий опис сторінки). Якщо ж сніппет не дуже зрозумілий і чіткий, то при високих позиціях на сайт
можуть зайти також і незацікавлені відвідувачі. Звичайно ж, багато чого залежить і від якості сайту, адже незалежно від зацікавленості, відвідувачі будуть йти з поганих ресурсів. Тому, якщо Ви плануєте просувати сайт по високочастотним і висококонкурентних запитах, Вам просто необхідно вкласти достатньо коштів у поліпшення його дизайну і функціональності.

Хочемо зауважити, що в більшості випадків реальні результати можна отримати тільки після реальної спроби. В цьому є свій ризик, але цілком може виявитися, що просування, яке обійшлося Вам досить дорого, принесе достатню кількість клієнтів і замовлень, прибуток від яких з лишком окупить витрати.

Деякі умови пошукових систем, при просуванні по високочастотним запитам:

  • сайт повинен бути відмінно оптимізований: HTML-код (включаючи мета-теги), налаштування сервера, контент (причому, він повинен бути унікальним і в достатній кількості — сайти, що складаються навіть з пари десятків сторінок в ТОП10 складним словами наврятли вийдуть), структура, перелінковка і т. д.
  • дуже якісна входить посилальна маса: сторінки-донори з хорошими параметрами, природний темп зростання кількості посилань і так далі. Завжди необхідно стежити за підтриманням позитивного балансу рахунку, якщо ви використовуєте будь-яку біржу. Масові зникнення і появи посилань на Ваш ресурс, призведуть до значних втрат позицій.
  • оптимальний вік домену — не менше півроку (а в деяких випадках, близько двох років).

Необхідно розуміти, що пошукове просування — динамічний процес, який вимагає проб і експериментів. Звичайно, безпрограшний варіант, який дозволить привести на сайт відмінну за якістю аудиторію за порівняно невеликі гроші — просування по СЧ і ВЧ запитам. ВЧ і висококонкурентні запити — це складно, дорого, вимагає багато часу (висновок в ТОП може тривати до півроку) і не завжди надійно.