Неповнолітні тепер можуть попросити google видалити свої фото з пошукової видачі

53

Google запустила нову функцію безпеки, яка дозволить особам молодше 18 років запитувати видалення своїх зображень і фотознімків з пошукової видачі. Ця функція була спочатку анонсована в серпні разом з новими обмеженнями на націлювання реклами для неповнолітніх, і тепер доступна для широкого кола користувачів.

Theverge.com

Видалити фото можна на сторінці підтримки google. Бажаючі повинні будуть надати url-адреси зображень, які вони хочуть видалити з пошукової видачі, умови пошуку, які дозволяють знайти ці фото, ім’я та вік неповнолітнього, а також ім’я та ступінь споріднення людини, яка може діяти від імені дитини — наприклад, батька або опікуна. Поки складно сказати, які критерії google буде враховувати при прийнятті рішень про видалення фото. Компанія зазначає, що видалить будь-які зображення неповнолітніх, за винятком випадків, що викликають суспільний інтерес або значущих новин. Інтерпретація цих термінів є “сірою зоною” яка може призвести до виникнення спірних ситуацій.

Варто відзначити, що google не буде виконувати прохання про видалення фото людей, яким вже виповнилося 18 років. Тобто, 30-річний користувач не зможе зажадати від пошукового гіганта видалення своїх фото в 15-річному віці. Google також підкреслює, що видалення зображення з результатів пошуку не призводить до його повного видалення з інтернету.

Крім цих нових можливостей, google вже пропонує інші способи видалення з пошукової видачі певних типів небажаного контенту, таких як відверті знімки, зроблені без згоди, підроблена порнографія, персональна фінансова або медична інформація, а також такі дані, як домашні адреси і номери телефонів.