Міф про щільність ключових слів

481

[dc] [/dc]ыражение щільність ключових слів відомо всім хто раз і на завжди зіткнувся з абревіатурою SEO. Так само всі знають, що ключові слова відіграють важливу роль у просуванні і оптимізації і це найбільш обговорювана тема в SEO колах.

Для тих з вас, хто погано знайомий з SEO, щільність ключових слів являє собою відсоток від того, скільки разів ключове слово або ключова фраза була згадана на сторінці, порівняно з загальною кількістю слів на сторінці. Ключові слова є ключовими поняттями без яких, SEO ніколи не існувало. Всі хто хоч раз стикалися з поняттям ключові слова, напевно перечитали багато статей на цю тему. І якщо читали їх уважно, то напевно помітили, що майже скрізь говориться про те, що щільність ключових слів повинна становити 3%-5% від всього тексту.

Отже, дійсно, щільність ключових слів впливає на видачу сторінок в пошукових системах? І якщо на сторінці є більш висока щільність, чи впливає це на більш високе ранжирування сторінок? Або це формула просто міф?

Правда про формулою щільності ключових слів.

Щільність ключових слів можна розрахувати в такий спосіб, що загальна кількість слів у статті поділити на ключові слова. Таким чином у нас є приклад стаття в 500 символів. Нам рекомендують використовувати в тексті від 3-х до 5-и відсотків ключових слів. Виходить 500 х 0,005 = 2,5. Значить виходить, що на статтю в 500 символів нам треба використовувати 2-3 ключових слова це якраз і вийде 5%, які нам радять.

Ви так само можете взяти загальна кількість ключових слів зустрічаються в тексті помножити його на кількість ключових фраз, поділити на загальну кількість символом у статті та помножити все це на 100. Припустимо якщо ваша ключова фраза «заробіток в інтернеті» і воно зустрічається 5 разів у тексті на 350 символів, то формула буде виглядати ось так: (5 х 3 / 350) х 100 = 4,28 Ось вони ці самі 5% щільності ключових слів на сторінці.

Багато seo’шники намагаються дотримуватися цієї формули для оптимізації сторінок, але чомусь не дуже багато домагаються потрібних позицій.

Так чому це відбувається?

Давайте проведемо експеримент.

Відкрийте будь-який пошуковик. Введіть ключове слово або фразу допустимо «заробіток в мережі» і натисніть пошук. Перегляньте перші п’ять результатів пошукової видачі. Всі сайти містять однакову щільність ключових слів на своїх сторінках?
Відповідь буде: «Ні».
Можна побачити, що кожен сайт має різну щільність ключових слів, у когось більше, а у когось менше, але всі ці сайти знаходяться в Топ-5 пошукової видачі.

І так, де ж ця формула і всі ті хто нам радили дотримуватися певної щільності ключових слів? Виходить, що вся ця формула міф? Адже якби вона працювала, то всі сайти перевірені нами за запитом мали б однакову щільність ключових слів. Але на жаль це не так.

Однакові запити, але не ключові слова.

При використання ключових слів або фраз, для початку ви повинні подумати про те як ці ключові слова будуть або вже використовують ваші конкуренти у вашій ніші. Чим вище конкурентність у ключових слів або фраз, тим на багато важче вийти з ним в топ. На приклад ви вирішили просувати ключову фразу: «Поради по Seo», така фраза може виявитися дуже конкурентною, та й багато сайтів можуть використовувати це.

Однак якщо ви будете використовувати конкретні ключові фрази на зразок: «Поради по Seo від Марка Цукерберга», то це не дуже конкурентна фраза і ви будете єдиним сайтом, який використовує ТІЛЬКИ цю ключову фразу і швидше за все із-за цього ви можете опинитися на лідируючих позиціях.

Одним з важливих моментів при виборі ключових слів, це вибір менш конкурентних з них, принаймні на перший погляд. Даний процес підбору таких слів може зайняти багато часу, але в підсумку ви можете легко отримати одне з перших місць в пошуковій видачі, використовуючи ключові слова, які як і раніше актуальні, але менш конкурентоспроможними.

Спеціальне форматування.

Існує багато розмов і порад про використання форматування тексту. А саме про виділення в тексті ключових слів тегами типу жирний, курсив, або використання тегів . Багато говорять і пишуть, що мовляв всі ці фішки дуже приваблюють пошукових павуків на сайт. Ну, що ж, не будемо довго думати та гадати, а просто повторимо наш минулий експеримент з фразою «заробіток в інтернеті» і переглянемо першу п’ятірку сайтів.

І так, якщо сайти першої п’ятірки у видачі, значить ключові слова і фрази на них повинні бути як то виділені. Скільки таких виділених слів ви знайшли на цих сайтах?

Так має бути визначена щільність ключових слів в статтях?

Відповідь, звичайно, буде, що так, але з певними умовами. Думаю, що якщо ви запитаєте будь-якого seo’шника це питання. Особисто я думаю, що він вам відповість, що не треба покладатися тільки на ключові слова і форматування їх. Існують і інші способи які в зв’язці з ключовими словами та фразами допоможуть вам зайняти перші місця в пошуковій видачі.

Особисто я вважаю, що формулою описаної вище треба користуватися, хоча б тільки для того, що б ваші пости не виглядали переоптимизированными і перенасиченими ключевиками, що в свою чергу призведе до повної не читаності тексту і ваш сайт буде повністю схожий на ГС. Для того що б ваш сайт залишався СДЛ, то використовуйте формулу, але в поєднання з покупкою посилань на самі статті, а так само з правильним оформленням постів і картинок до нього, вибором правильних мета-тегів.

Слідуйте правилу щільності ключових слів.