Квартальна виручка vk підскочила на 19 % до 30 млрд рублів-найсильніше виріс освітній сегмент і реклама

31

Стало відомо, що виручка vk за останній квартал (до недавнього часу mail.ru group) склала 30,41 млрд рублів, що на 19% більше в порівнянні з показником за аналогічний період минулого року. Про це пише рбк з посиланням на дані компанії.

Зображення: владислав шатило / рбк

У повідомленні сказано, що виручка в сегменті реклами виросла на 28,2% до 12,23 млрд рублів, дочірнє ігрове підприємство my.games заробило 10,1 млрд рублів на 2,3% більше в річному порівнянні, виручка від призначених для користувача платежів за соціальні сервіси піднялася на 5,7% до 4,48 млрд рублів, від освітніх технологій — на 56% до 2,5 млрд рублів.

Джерело відзначає уповільнення темпів зростання ігрового сегмента в порівнянні з попереднім кварталом, що обумовлено зберігається ефектом високої бази періоду пандемії минулого року і відсутністю нових великих запусків ігор за перші три квартали 2021 року. При цьому виручка соцмережі “вконтакте” за останні три місяці зросла на 29% і склала 7 млрд рублів. За підсумками кварталу середня місячна аудиторія “вконтакте” склала близько 72 млн користувачів. Крім того vk підвищила прогноз по річній виручці від освітніх технологій до 10 млрд рублів, тоді як раніше очікувалося близько 9 млрд виручки в цьому сегменті.

Сукупний прибуток до вирахування податків і винагород холдингу виріс на 28% до 8,42 млрд рублів, а чистий збиток склав 1,4 млрд рублів, тоді як роком раніше він дорівнював 415 млн рублів. Загальний обсяг обороту товарів o2o (спільне підприємство з ощадбанком, в рамках якого розвивається кілька проектів, таких як «сітімобіл», delivery club, «самокат» та ін.) досяг 47,4 млрд рублів, що на 55% більше, в порівнянні з результатом третього кварталу минулого року. Але при цьому чистий збиток цього підприємства склав 3,88 млрд рублів, що більш ніж на 900 млн більше показника минулого року. Локальний оборот товарів “aliexpress росія” в період з квітня по вересень виріс на 126% рік до року і склав 133,3 млрд рублів, але все ж підприємства принесло збитки в 1,2 млрд рублів.