Програма для сканування документів і фотографій

5-12-2018

Програма, як я вже натякав, поширюється безкоштовно (для некомерційного використання), і є переглядачем як зображення, так і аудіо, і відео файлів. Недоліком програми IrfanView вважаються невеликі можливості для редагування зображень, але, повірте, для редагування зображень є спеціальні, куди більш потужні редактори, а ніша IrfanView – це сканування документів, перегляд і збереження зображень з неймовірною простотою і швидкістю, при цьому IrfanView може похвалитися сумісністю з величезною кількістю графічних форматів. Наприклад, IrfanView підтримує перегляд файлів у форматі .raw (формати фотокамер) і *.psd (Adobe Photoshop)! Рекомендую скачать naps2

Звичайно ж IrfanView може не тільки переглядати, але і зберігати файли в різних форматах: jpeg, gif, jpeg2000, tga, tiff, png і інші, при цьому при збереженні файлів у форматах png і gif можна призначати прозорий колір.

Як почати сканування
Почнемо по-порядку – де взяти IrfanView? Звичайно ж на офіційному сайті розробника – www.irfanview.com Для того, щоб дійсно використовувати всі можливості програми – потрібно завантажити та встановити не тільки основний дистрибутив (вкладка Download), але і плагіни (вкладка PlugIns), любителям менюшек рідною мовою можна також відвідати вкладку IrfanView languages і завантажити інсталятор рідної мови.

Після інсталяції і першого запуску програми ви можете виявити, що інтерфейс IrfanView досить простий і зовсім не нагадує завантажений панелями Photoshop. А для нескладних операцій сканування, простого редагування і збереження файлів в потрібний формат ніякої зайвої нашорошеності не тільки не потрібно, але навіть шкідливо. До речі, запуск IrfanView займає частки секунди, на відміну від того ж Photoshop.

Протяжні сканери часто ще називають документными або потоковими. Це обумовлено тим, що пристрої даного типу можуть сканувати тільки розшиті документи, окремі листи паперу, які за допомогою системи автоматичної подачі простягаються перед нерухомої скануючою головкою.

Інформація про зображення на поверхні листа перетвориться в цифровий вигляд і передається в комп’ютер для подальшої обробки. У зв’язку з тим, що швидкість обробки документів в таких сканерах досить висока (моделі верхнього рівня здатні сканувати до 150 сторінок в хвилину), процес сканування перетворюється в потік. Звідси і назва – потокові.

Виходячи з вищесказаного можна зробити висновок: призначення протяжних сканерів – це робота в офісах, де важливою складовою бізнес-процесів є процес введення документів з паперових носіїв.

Ці сканери дозволяють автоматизувати процес сканування великих обсягів офісної документації. Ролики системи автоматичної подачі аркушів протягують скануючий оригінал перед нерухомої фотосчитывающей системою, яка перетворить відбитий від поверхні оригіналу світло в послідовність електронних сигналів.

На жаль, цей тип не призначений для сканування скріплених аркушів, тому часто такі сканери мають вбудоване планшетний пристрій сканування, або приєднується планшет, що купується окремо. У такій зв’язці документний сканер легко впорається зі зшитими документами, книгою або журналом.