Проста внутрішня перелінковка блогу

459

Часто бачу як на різних сайтах, в коментарях, в твіттері і інших сервісах молоді вебмастера задають питання про внутрішній перелінковці. Багато задають майже один і той же питання, як зробити перелінковку сайту, як це взагалі робиться, плагін потрібен для цього і звідки взагалі беруться ключові слова за якими треба робити перелінковку.

Бажано робити перелінковку під НЧ. Оптимізація сайту під НЧ (низькочастотні запити), означає оптимізацію сайту під досить велика кількість різних запитів, але запитуваних в пошукових системах достатньо рідко припустимо кілька сотень запитів в місяць і менше, але ця межа досить умовна. Як правило, конкуренція по НЧ в порівнянні з ВЧ (високочастотні запити) маленька, але це не означає, що її немає зовсім, інакше сенсу оптимізувати під НЧ не було б ніякого.

Оптимізувати одну сторінку сайту під більш ніж два три запити, хоч і можливо, але видається дуже складним. Ідеальним варіантом для оптимізації є варіант одна сторінка під запит. Таким чином, маючи невелику кількість сторінок, по НЧ багато відвідувачів не назбираєш. Прикладом сайту, який доцільно оптимізувати під НЧ, може бути який-небудь каталог (наприклад, товарів), в якому бажано мати сотні, а краще тисячі позицій (сторінок відповідно), загалом, чим більше, тим краще.

Я на своєму блозі, вирішив провести перелінковку. І для цього обрав, як я особисто сам бачу для себе дуже простий і легкий спосіб це зробити. Як відомо пошукова оптимізація базується на трьох принципах:

 • релевантність контенту сторінки
 • статична вага сторінки
 • релевантність посилань

Я збираюся працювати з внутрішньою перелінковкою як по нч, так і вч. На самі правила перелінковки я дивитися не буду, так як все, що мені треба так це трафік з пошукачів по цим запитам.
Сама робота розіб’ється на три дії:

 • Збір даних по моєму блогу
 • Фільтрація і вибір ключових слів, які надалі будуть облінкований
 • Пошук релевантних сторінок блогу підходять під ключові слова

Збір даних по моєму блогу

Для початку я йду в сервіс Google Adwords і роблю там підбір ключових слів. Якщо у вас немає своїх ключових слів, то найпростіше написати там свій домен, а так само в фільтрах виставити ось такі налаштування:

Ключевое слово

Після того як ви отримали список ключових слів Google Adwords видав вам на основі аналізу вашого блогу, нам треба для зручності зберегти все це. У вас є кнопка зберегти у файл, натиснувши на яку вам буде запропоновано в якому форматі зберегти ваші ключові слова. Особисто я завжди вибираю формат *.csv. Це формат програми Excel в которй потім ми будемо гратися з нашим скачаним файлом.

Фільтрація і вибір ключових слів, які надалі будуть облінкований

І так після того як ви зберегли файл з ключовими словами, відкриваємо його в Excel і дивимося на те, що Google Adwords накопав з вашого блогу. У файлі у вас будуть чотири колонки:

 • Ключове слово
 • Рівень конкуренції
 • Кількість запитів на місяць (весь світ)
 • Локальні запити за місяць (Російська Федерація)
 • Кількість запитів на місяць (весь світ), мене мало цікавлять, більший інтерес це рунет. За цього у Excel, я відразу видаляю цю колонку. Google Adwords пройшовшись по моєму блогу побачив наступні ключові слова для мого блогу:

  Варианты ключевых слов

  Як бачите, що є повтори ключових слів, їх я теж отсею, сенсу немає в одних і тих же ключах. Так, що в результаті 100 ключових слів які я отримав залишиться половина, а може менше.

  Пошук релевантних сторінок блогу підходять під ключові слова

  Тепер займемося пошуком релевантних сторінок відповідних. Йдемо в Google і в формі пошуку вводимо наступне:

  site:site.ru Запит

  Наприклад, я вирішив перевірити релевантну сторінку до ключового слова «заробіток в інтернеті«. Мій запит буде виглядати ось так

  site:allproall.com заробіток в інтернеті

  Тепер дивимося, яку сторінку нам покаыавет Google. Саме та, яка і вийде першою в пошуковій видачі Google, нас і цікавить як сторінка яку ми будемо перелинковывать.

  поисковая выдача

  Так само, можна і перевірити в Яндексі видачу по цьому ключовому слову. Як бачите на скріні, обидва пошуковика по ключовому слову заробіток в інтернеті показали один і той же пост у своїй видачі на першому місці.

  Поисковая выдача Яндекса

  Що тепер робити з тим, що у нас вийшло?

  Можна звичайно, переписати все до и які нам видав Google за нашими ключовими словами і кожен раз коли пишемо пост і згадуємо якийсь з цих ключових слів ставити посилання на релевантний пост. Але це ж самогубство вірно?

  Найкращим способом для нас це буде установка плагіна Terms Descriptions. Плагін дуже легкий в налаштування і все інтуїтивно зрозуміло. Вписується ключове слово, потім посилання на сам пост, і виставляється кількість скільки разів ми хочемо, що б дане ключове слово в пості було перелинковано. Моя вам порада, більше одного разу не треба линковать в тексті одне і теж ключове слово.

  Для тих, хто не хоче навантажувати свій блог додатковими плагінами, є спосіб, який дозволить зробити перелінковку і без плагіна. Для цього вам треба у файлі functions.php вставити ось такий код. Тільки перш ніж ви почнете щось робити, зробіть бекап цього файлу!

  function replace_text_wps($text){
  $replace = array(
  // ‘WORD TO REPLACE’ => ‘REPLACE WORD WITH THIS’
  ‘blog’ => ‘blog’,
  ‘kazapa’ => ‘kazapa’
  );
  $text = str_replace(array_keys($replace), $replace, $text);
  return $text;
  }
  add_filter(‘the_content’, ‘replace_text_wps’);
  add_filter(‘the_excerpt’, ‘replace_text_wps’);

  Взагалі цей код був зроблений для рефок, але якщо так подумати, що і звичайні посилання на ключові слова він буде показувати. І, звичайно ж, не забудьте поміняти мої посилання або рефки на ваші.

  Ось така проста внутрішня перелінковка блогу від мене. Сам особисто я користуюся тільки їй. Звичайно, я розумію, що може бути, є ще й інші способи і може мій спосіб не самий оригінальний і оптимальний в плані перелінковки. Але для мене це працює відмінно.
  Але я все одно із задоволенням вислухаю ваші зауваження чи поправки до цієї простої внутрішній перелінковці блогу.