Невдачі в пошуковій оптимізації

430

Існує кілька причин, за якими ті, хто намагається вивести свої проекти в топ пошукової видачі по певних запитах, в кінці так і не досягають успіху. Або вони потрапляють через деякий час, але не довго тримають позиції і знову летять вниз пошукової видачі.

Я хочу перерахувати п’ять основних причин, чому таке відбувається і як це можна виправити.

1. Сайт розкручується по загальному, высококонкурентному запитом.

Припустимо у вас вузькоспеціалізований сайт «ремонту», найдурнішим на мій погляд буде просувати такий сайт і намагатися вийти на першу сторінку за запитом: «ремонт».
Ви не одні в цій ніші і тисячі сайтів такої ж тематики, причому досить великих, якісних, накачаних в плані кількості посилань на їх сторінки і т. п. намагаються просунутися по цьому запиту.

По-друге, запит «ремонт» занадто загальний. Відвідувач, що вводив його, міг мати на увазі все що завгодно. Тому даний запит підходить більше якого-небудь великому порталу про ремонт, на якому можна знайти практично все.

А якщо ви хочете розкрутити вузькоспеціалізований ресурс про ремонт на приклад, тоді потрібно підібрати щось більш конкретне.

2. На сайті немає релевантної інформації у відповідь на підібраний запит.

Релевантною – значить підходящою. Наприклад, ваша компанія займається написанням бізнес – планів на замовлення.
Ви думаєте: слова «бізнес-план» просуватися буде складно, конкуренція висока. Наступний за популярністю йде слово «скачати бізнес план».
Конкуренція? Оптимальна… Можна просуватися.

Але коли відвідувач зайде на ваш сайт, чи знайде він там те, що шукав? Швидше за все, він розсердиться, коли ви запропонуєте йому замість посилання на скачування, написати бізнес план під замовлення за 1000$ припустимо.

Є два варіанти, як це виправити:

Перший: підібрати інший запит для оптимізації.

Другий: створити на сайті релевантну інформацію.

Наприклад, ви можете створити на головній сторінці блок: «скачати пробний бізнес план». Це вже вирішує проблему, так як користувач зможе отримати те, що шукав.

3. Акцент йде не на якість сайту, а на «прийоми пошукової оптимізації».

Люди розміщують ключові слова скрізь, де тільки можна: у заголовку, тексті, виділяють їх жирним, обмінюються посиланнями, але зовсім забувають про якість самого сайту.

Текст у сайту повинен бути приємним на око, повинен легко читатися. Контенту на сайті повинно бути багато, причому він повинен бути якісним, корисним і унікальним. Чим його більше – тим краще. Це сподобатися і вашим відвідувачам, і пошуковим системам.

Чи означає це, що ви повинні витратити на це весь свій час?
Я думаю, що ні, але ви повинні робити акцент саме на цьому. Це краще всяких «пошукових прийомів». Хоча і про них не треба забувати. Просто якщо ви їх використовуєте – це не повинно бути на шкоду самому сайту.

4. Одного запиту вистачить.

Деякі думають саме так, коли виводять головну сторінку свого сайту на перші позиції наприклад Яндекса по якомусь із запитів. Однак реальність полягає в тому, що над сайтом потрібно працювати постійно, покращувати його в плані контенту і вхідних посилань.

Більш того, якщо ви вивели ваш сайт з якого то запитом на хорошу позицію, це повинно стати для вас приводом створити на сайті нову сторінку і оптимізувати її по новому ключовому слову.

Чим більше буде подібних сторінок, чим більше ключових слів, за якими ваш сайт буде знаходитися на перших позиціях, тим більше у вас буде відвідувачів.

Головне – не зупинятися на досягнутому результаті.

5. Сайт не оптимізується зовсім.

Смішна причина чи не правда?
Я думаю, що справа в тому, що багато хто навіть і не починають працювати над оптимізацією свого сайту. Саме тому він не перебувати ні за яким запитом ні на якій позиції.
Якщо ви з категорії людей, то раджу для початку почитати блоги, форуми, поспілкуватися з оптимізаторами, так би зрозуміти, що до чого.

Це дуже полегшить вашу мету по залученню нових відвідувачів, так як ви вже будете приблизно знати, що цікавить пошукові системи і що їм краще пропонувати.

Ну ось за великим рахунком я перерахував основні причини невдач в пошуковій оптимізації. Може з цього поста ви згадайте і себе і свої помилки.

Може існують ще причини які я не перерахував або сам не знаю, за цим пропоную в коментарях написати їх.