Вибираємо оптимізатора

298

[tweetmeme source=”Vsegonet” only_single=false http://vsego.wordpress.com/2010/08/07/vibiraem-optimizatora/]
Зараз вже нікого не треба переконувати в необхідності просування своїх послуг в інтернет. Найбільш очевидний варіант — звернутися до компанії, що займається просуванням сайтів професійно, або до приватних оптимізаторам, які не перший день працюють в це сфері і мають хороші відгуки від своїх клієнтів Успіх багато в чому залежить від правильного вибору. Так як же не помилитися у виборі?

Давайте розглянемо, критерії та вимоги при виборі оптимізатора на нашого проекту. Звертати увагу при вибір оптимізатора, будемо на наступні критерії:

 • Професіоналізм.
 • Гарантії.
 • Відкритість і звітність.
 • Спілкування.
 • Який рекламний бюджет вам пропонують?
 • Комісійні.
 • І так, давайте пройдемося по цих пунктах і зрозуміємо, що кожен з них означає.

  1. Професіоналізм.

  Не забувайте, що сам оптимізатор і є своїм першим і основним клієнтом, і судити про професіоналізм можна за його власним сайту. Уважно вивчіть сайт. Яке враження він на вас справляє? Не містить ознак надмірної оптимізації, псують сайт в цілому? Так само уважно вивчіть сайти з його портфоліо. Якщо це можливо, поспілкуйтеся з клієнтами оптимізатора, чи всім вони задоволені. Покладайтеся на інтуїцію, чи готові ви працювати саме з ним? Якщо він зміг залучити клієнта у вашій особі собі, то, працюючи з ним, не залишитеся без клієнтів і ви.

  Гарантії.

  • Будьте обережні, якщо оптимізатор занадто самовпевнений. Ніхто не може гарантувати перших позицій в умовах високої конкуренції. Хороший симулятор, звичайно ж, може передбачити результат, але з деяким розкидом. Заздалегідь обговоріть, у яких межах буде полягати результат, щоб його можна було вважати досягнутими та умови договору виконаними.
  • Як правило, у оптимізаторів є партнерські договори з пошуковими системами. Такий договір дозволяє оптимізатору надавати вам рекламу в даній системі «за ціною виробника». Але можливо вас спробують ввести в оману, ніби даний договір забезпечить вашому сайту більш високі позиції в пошуку. Уточніть наміри оптимізатора.
  • Переконайтеся, що ви не опинитеся на гачку. Оптимізатори часто надають деякі додаткові компоненти для курує сайту, без яких він може виявитися непрацездатним. Чи передбачає договір можливість придбання вами прав на використання цих надбудов?
  • Обов’язково повинен бути підписаний договір, в якому передбачається, який результат вважати задовільним, а також обговорена компенсація в разі невдачі.

  Відкритість і звітність.

  Насторожує, коли оптимізатор приховує методи, якими він збирається просувати ваш сайт. Вам повинні надавати детальну звітність по тому, які методи будуть застосовуватися при оптимізації.
  Вам не повинні диктувати умови «Або робіть так або не будемо працювати», всі вимоги повинні бути аргументовані і надходити у вигляді рекомендацій, вас повинні переконати в необхідності цих дій. Уточніть скільки співробітників будуть працювати над вашим сайтом в разі якщо ви звернулися в компанію по просуванню сайтів і наскільки вони будуть при цьому завантажені іншими проектами.

  Спілкування

  При листуванні зверніть увагу, як з вами спілкуються, як веде себе оптимізатор. Це повинна бути мова ділової людини, а не адекватний, грубий і упереджена розмова. Якщо вам відповідають в зневажливому тоні, ймовірно так само поставляться до вашого сайту. Якщо ж за вас хапаються за соломинку, швидше за все, вам трапився недосвідчений оптимізатор, обділений клієнтами і як ви розумієте результат буде плачевний.
  Оптимізатор повинен спілкуватися з вами шанобливо і при цьому не випрошувати у вас співпраці. Пам’ятайте про те, що хвастощі несумісне з професіоналізмом.

  Який рекламний бюджет вам пропонують?

  Безсумнівно, пропозиція злетіти в топ пошуковиків і займати перші місця по всім необхідним параметрам, припустимо за 300$ звучить дуже заманливо. На жаль, в умовах високої конкуренції це неможливо. Швидше за все, вам трапився недосвідчений оптимізатор, або він йде на хитрість і підносить бюджет по частинах.
  Також цілком можливо, що ваш сайт будуть просувати неприйнятними методами, і в топ доведеться летіти на атомній бомбі, а вибухне вона на півдорозі напевно.

  Вимагайте повний звіт про те, на що будуть витрачені гроші. Ті, хто пропонує подешевше, навіть не знайдуться, що вам відповісти, ті ж, хто завищує бюджету, не зможуть аргументувати всі витрати.
  Оптимізатор може взятися за роботу також при бюджеті відмінному від рекомендованого їм, але попередить вас, на що ви можете розраховувати в такому випадку. У процесі роботи бюджет може бути збільшений, але за ініціативою замовника.

  Комісійні

  Звичайно ж, оптимізатор не буде працювати безкоштовно, і по тому, як саме він визначає вартість своїх послуг, можна судити про його професійності і порядності. Існують різні варіанти оплати послуг з просування:

  • Оплата за кількістю наведених відвідувачів.
   Швидше за все, погодившись на такий варіант оплати ви відразу ж отримаєте великий потік відвідувачів. Але, не встигнувши порадіти, переконайтеся в їх марності. Чи ви хочете оплачувати «пройдисвітів» наведених нечесним оптимізатором, ймовірно дорвейщиком. Крім того, навіть якщо відвідувачі будуть цільовими, ви все одно можете залишитися без них, як тільки закінчите співпрацювати з оптимізатором.
  • Оплата за результат.
   Оптимізатор отримує заздалегідь обумовлений відсоток від доходу клієнта. На жаль, даний вид оплати важко реалізуємо, так як для оптимізатора відстеження ваших доходів представляє відомі труднощі.
  • Відсоток від суми рекламного бюджету.
   Комісійні оптимізатора складають фіксований відсоток від суми рекламного бюджету, як правило, 30-35%. Популярний вид оплати, але не позбавлений недоліків. У разі великого бюджету клієнту доводиться переплачувати, невеликі ж рекламні бюджети стають для оптимізатора непривабливими.
  • За виконану роботу.
   Все просто, Вам надається план робіт з урахуванням трудовитрат, в якому чітко вказана вартість кожного етапу робіт, в залежності від трудомісткості.

  Ось і всі пункти, описані на початку статті, ми розібрали. Звичайно є ще безліч різних нюансів, при виборі оптимізатора для вашого сайту, але думаю ці початкові підказки вам знадобляться в роботі.

  Якщо ви знаєте ще якісь способи при виборі оптимізатора, то пишіть їх в коментарях. Буду вам дуже вдячний.