Як видалити себе з інтернету за 5 кроків

51
  1. видалити всі особисті акаунти. В даному випадку мова йде не тільки про соцмережах і месенджерах, а й особистих кабінетах на сайтах магазинів, розважальних платформ, пошукових систем. Допомогти з видаленням може спеціалізований сервіс deleteme. Не варто забувати і про zoom, що став дуже популярним в умовах пандемії при переході на дистанційне навчання та онлайн-роботу. При всій своїй затребуваності, безпека персональних даних на сайті організована дуже слабо.
  2. видаліть коментарі, зроблені в гілках обговорень на форумах або в блогах. В даному випадку з урахуванням давності їх залишення потрібно діяти через службу підтримки, звернувшись з офіційним зверненням. Знайти контакти для зв’язку з нею зазвичай можна на стартовій сторінці або після переходу в розділ «контакти».
  3. використовуйте можливості підтримки пошукових систем. Якщо будь-яка персональна інформація про вас присутня на сайтах, а провайдер відмовляє в її видаленні або не реагує на запити, можна скористатися підтримкою пошукових систем (яндекс, google). Вони мають можливості для її блокування.
  4. підтримку пошуковиків необхідно використовувати і у випадках, коли після видалення даних інформація про них збереглася в кеші. У цьому випадку при зверненні запиту необхідно вказати точний url для видалення результатів видачі в кеш і оновлення інформації.
  5. деактивуйте адреси e-mail. Зробити це можна після безпосереднього входу в поштову скриньку через налаштування. У більшості випадків власники поштових сервісів надають клієнтам певний часовий інтервал, протягом якого запис може бути відновлений.