Які програми потрібні веб-дизайнеру?

429

Це питання можна часто почути від тих хто хоче щось намалювати або тільки почати вивчати ази дизайну. У цьому пості я напишу особисто свою думку, і розгляну ті програми, якими я користуюся, коли мені треба намалювати якийсь банер, шаблон або просто щось змінити.
У наш час існує величезна кількість таких програм. Багато з них можна вивчити самостійно скачавши їх, а так само в мережі є величезна кількість навчального матеріалу, ну і нарешті є багато корисних сайтів, які допоможуть вам вивчити ці програми і так само закріпити ваші знання на прикладах наведених на цих сайтах.

З величезної кількості таких програм, хотів би виділити і коротко розповісти про тих якими особисто я користуюся.

1. «Adobe Photoshop», по-російськи просто «Фотошоп». Універсальна програма, з якої починає, кожен веб-дизайнер. Тут ви можете створити ілюстрації, фотоколажі, просто красиву шапку для свого сайту і навіть нескладну анімацію.
Крім цього, в «Фотошопі» можна просто майстерно обробити фотографії: зменшити/збільшити, додати контраст, поліпшити кольору, прибрати всілякі дефекти. Також можна створити дуже реалістичний фотомонтаж, де ви зображені, наприклад, в обнімку Володимиром Путіним.
Освоєння «Фотошопу» багато часу не займає, до того ж інтернет просто завалений уроками для цієї програми. Дуже широко «Фотошоп» застосовується для глянцевих видань: кожна модель в журналі володіє прекрасною гладкою шкірою, сяючими очима і бездоганною фігурою без грама зайвого жиру.

2. «Adobe Illustrator», просто «Ілюстратор». Взагалі-то ця програма призначена в першу чергу для друкованої продукції: брошур, флаєрів, книг. З її допомогою можна створювати чудові ілюстрації, діаграми та малюнки. Однак все це може стати в нагоді і на сайті. Саме тому варто освоїти і цю програму. «Ілюстратор» так само зручний у застосуванні, як і «Фотошоп».

3. Adobe Flash», він же «Флеш», чудово підійде для створення банерів і анімації. З його допомогою можна створити на сайті інтерактивні кнопки, при натисканні на які буде змінюватися зовнішній вигляд сайту або ж з’явиться анімований персонаж.
Існує величезна кількість сайтів, створених по флеш-технології. Зазвичай ці сайти дуже ефектні, привертають до себе увагу і досить важкі для мережевого трафіку.

4. «Cinema 4D», просто «Сінема». Ця програма призначена для створення об’ємних зображень – 3D. Вона дещо складніше, ніж перераховані вище програми, в першу чергу за рахунок того, що вам доводиться працювати з об’єктом відразу в кількох вимірах. Робочий екран програми можна поділити на 4 частини, в яких ви зможете побачити об’єкт в об’ємному вигляді, а також на площині – згори, спереду і збоку.

5. Adobe Dreamweaver», або «Дримвивер», допоможе вам з програмуванням сайту. Програма дуже зручна, працювати з нею може навіть людина, не дуже добре розбирається в програмуванні. Справа в тому, що у «Дримвивера» є 2 області робочого екрану: у верхній знаходиться програмний код, в нижній зображується безпосередньо ваш сайт. Можна працювати в першу чергу з нижньої областю, тобто зобразити спочатку зовнішній вигляд сайту, а програма автоматично відобразить код зображення – запрограмує все за вас. А нам-то якраз цього й треба!.. Дуже зручна програма і особисто я раджу вам!

Ну і найголовніше, це ваше бажання, всі перераховані програми тут не дуже складні, і трохи терпіння і знову таки бажання допоможе вам швидко їх освоїти!