Що дає комментируемость блогів

505

Часто можна почути від молодих вебмайстрів, як ще можна отримати трафік на свій новий блог, а що саме головне, як заявити іншим про те, що в блогосфері з’явився новий блог. Звичайно, можна вдатися до соціальних мереж, і намагатися там анонсувати свій новий блог. Можна розповісти друзям знайомим і їх знайомим, що в мережі є новий цікавий блог.

Але це все не те. Перед вами стоїть завдання, розповісти блогосфері про новому блозі, здобути нових читачів, а так само відвідувачів і причому зробити це ще й безкоштовно. Що робити?

На жаль, але ми всі знаємо, як це зробити, але от тільки завываем про це. Ми готові платити гроші за постові, які я не сперечаюся потрібні, але вони потрібні не багато зовсім для іншого. Як я вже сказав, ми знаємо як отримати відвідувачів на блог, просто лінуємося це робити, а даремно! Адже самий простий і безкоштовний спосіб залучити відвідувачів і читачів на блозі, це коментувати інші блозі.

Я розумію, що зараз всі можуть сказати, що це бере дуже багато часу. Читати блоги, їх посади, потім писати коментар до них, адже це сила-силенна часу бере все, а потім зовсім не залишається часу на свій блог. Припустімо, ви маєте рацію, читання блогів забирає багато часу, але хіба вам не потрібні відвідувачі на ваш блог?

Хочете заощадити час, плюс залишити коментар, але при цьому отримати увагу на свій блог. Все дуже просто і легко. Саме в цьому пості я поділюся з вами тим як все це можна зробити. А саме:

 • Економія часу на читанні блогів
 • Коментування
 • Результат

Економія часу на читанні блогів

Я не знаю скільки блогів ви читаєте, але особисто я приблизно 5 блогів. Тут на багато легше стежити за виходом нових постів на них. Або я помічаю анонс поста в Твіттері, або перевіряю передплату і якщо бачу, що щось нове переходжу на посаду. Але, і тут є своє, але. Якщо пост вже на перших порах, а саме до другого абзацу мене не зачепив, я покидаю блозі.

Для тих, хто підписаний на величезну кількість блогів, я раджу скачати і встановити яку десктопну прогу для відображення каналів. Саме ці проги вміють, відразу відображати початковий текст постів. Не хочете десктопну, Google Reader вам в допомогу. Так, що вам відразу стане зрозуміло вам цікавий пост чи ні, треба переходити на нього чи ні.

Коментування

Зауважте коментування, а не тупо спам заради посилання! Спам, нічого вам не дасть. Все, що у вас вийде так це тільки:

 • Коментар не пройде модерацію
 • Якщо коментар заради посилання, на жаль у багатьох посилання закриті nofollow
 • Навіть якщо коментар і пройшов, переходів на ваш блог не буде.
 • З цього, якщо вже прочитали пост, то залиште, нормальний людський коментар. Повірте, що на такий коментар звернуть увагу багато і захочуть перейти на ваш блог.

  Так само, що б коментарі виглядали людськими, витратьте 2-3 хвилини на реєстрацію в сервісі Gravator. Заповніть там все, що треба і додайте свою фотографію/аватарку. Саме свою, а не просто фото оленя, тюленя або пелюстка марихуани.

  Розвію вам один міф. На жаль, але коментарі в топ-блогерів не приносять величезного ефекту. Не знаю чому так, але сам особисто в минулому коментував пости багатьох топів і жаль немає того кількість переходів, як припустимо якщо коментувати записи інших блогерів, теж популярних, але чому то їх ні хто не згадує ні коли. Так, що не зацикливайте на коментуванні тільки топових блогерів, відкрийте очі, подивіться по сторонах. У вашій ніші, завжди знайдуться цікаві, живі блоги, які завжди готові поділитися з вами своїми читачами, лише залишивши там людський коментар по темі.

  Результат

  Ваших результатів я не знаю, але наведу свої приклади, того як я коментував деякі пости на різних блогах і, що вийшло.

  Ось сьогодні з ранку у своїй стрічці Twitter, я побачив анонс поста блогу який я читаю. Перейшов по посиланню і прочитав пост. Пост зачепив і сподобався тим, що його автор, відмовився від финстрипов на своєму блозі.

  Я написав прокоментував цей пост:

  Netbloga Финстрип за февральВийшло, що я був перший, хто прокоментував цю запис. Як результат ось, що я отримав з цього блогу:

  • 45 переходів на мій блог
  • 4 передплатника на RSS

  statsnetbloga

  Звичайно, зіграла роль посилання в коментарі, але повірте, що навіть без неї, правильно складений коментар, дасть той же ефект. Так як місце заслання в імені на головну сторінку блогу, я міг вказати і посилання на сам пост про финстрифах.

  Ще один приклад того як хороший коментар може принести трафік на ваш блог протягом декількох днів.

  В одному з постів Петро Александров, автор блогу wpnew.ru, послався на мій пост на блозі. У цей і наступний днів я отримав, приблизно 60+ відвідувачів. Потім в одному з нових постів його блогу, я привітав Петра і його блог з дворіччям. І знову переходи на мій блог в загальній складності 30+ з одного коментаря.

  Загалом з блогу Петі, до мене прийшло за грудень-січень більше 100 відвідувачів та 5 підписок на RSS, з двох згадок на його блозі. Нагадаю ще раз, це були посилання і коментар. Не погано вірно?

  Ось вам і їжа для розуму. Це не означає, що зараз треба бігти стрімголов і «спамити» ці або інші блоги. Просто ось вам приклад, як хороші блоги приносять гарні переходи.

  Я не буду зараз писати ще десятки блогів які приносять трафік, відвідувачів і передплатників. Думаю ви самі зможете знайти блоги які це зроблять. Головне пам’ятайте, людські коментарі і жодного спаму!