5 помилок працювати вдома

290

На скільки ж це добре працювати вдома, чи не правда? Багато хто з нас або вже так і роблять, або ще тільки мріють припинити працювати на дядька і працювати вдома. Така робота, як правило підходить в більшому плані для творчих людей, тих хто не любить різні структури та ієрархії. Робота на дому має свої привілеї.
Однак, робота на дому приносить нам багато спокус, які в свою чергу можуть підірвати нашу продуктивність, творчість, думки, щастя і навіть наше здоров’я.

Нижче під катом, п’ять найбільш поширених помилок роботи на дому, і як їх можна уникнути або подолати.

1. Робота в піжамі або нижній білизні.

Ви повинні визнати, що одна з кращих речей роботи на дому, це ніколи не одягати костюм. Ну, принаймні, не кожен день. Тим не менше, більшість людей вважають, що всі фрілансери працюють або в піжамі, або гірше того в нижній білизні.
А хіба не так?

Не одягаючись вранці в нормальні речі, може реально зашкодити вашій продуктивності. Якщо ви носите футболку з дірками в ній, і нехай навіть ніхто не бачить вас в такій футболці, такий неохайний зовнішній вигляд з часом вплине на ваше власне довіру до самого себе і професіоналізм.
Чому?
Та дуже просто, ходячи так по будинку в такому вигляді, ви перестаєте помічати, що на вас одягнено, так як розмовляєте з потенційними клієнтами по телефону, або переписуєтесь з ними поштою, і якщо все таки ви домовилися про зустріч із клієнтом, ви просто можете не помітити цю порвану футболку і прийти на зустріч в ній.

Інша причина, чому все-таки потрібно одягатися нехай навіть в джинси і футболку, є те, що це сигнал для вашого мозку повернутися в режим роботи.
Так що вирішуй, що вам підходить більше. І найголовніше, не забувайте про особисту гігієну.

2. Відсутність робочих годин

Коли ви працюєте вдома, вас абсолютно не хвилює, якщо ви проспали весь день, а потім пропрацювали всього дві години.

Наприклад, я можу писати тільки в нічний час. Вдень, мій мозок занадто зайнятий, щоб написати що-небудь цікаве. Особисто я для себе збудував такий графік роботи і намагаюся не відходити від нього.

Для всієї вашої роботи як би ви не хотіли цього потрібно створити розклад, коли ви працюєте, а коли відпочиваєте і займаєтеся своїми справами. Проаналізуйте свій день, і знайдіть для себе час коли вам найкраще працювати.

Крім того, якщо ви не створили для себе такі робочі години, то ви просто проведете ще один день в бездельничестве. Швидше за все ви витратите цей час на телефонні розмови, гуляння по місту, або просто перегляду телевізора.

3. Сидячи вдома ви жуєте цілий день.

Чи знаєте ви, що більшість тих хто працює вдома, в перший рік дуже сильно набирають у вазі?
Особливо якщо ви працюєте в основному на комп’ютері, то спокуса занадто великий, щоб залишитися у своєму кріслі, піднімаючись тільки з нього, щоб взяти що-небудь пожувати з холодильника.

Перш ніж ви це усвідомлюєте, що ваші стегна і живіт располнеют. Нашому тілу і мозку необхідні регулярні перерви. Ось чому гарна ідея працювати з перервами, скажімо 50-90 хвилин інтенсивної роботи не відволікаючись ні на що, а потім зробити перерву на десять хвилин або близько того.

4. Ніколи не йдіть на канікули

Перекладачі не отримують відпустку, так що ви, як правило, ніколи не поїдете у відпустку?
Велика помилка!
Краще робити короткі часті відпустки, ніж працювати як божевільний і зваритися в кінці.
Крім того, такі часті перерви допоможуть збільшити дуже добре вашу продуктивність.

5. Робоче місце

Моє робоче місце? Не такого виразу, для того хто працює вдома.
Чому?
Тому що ми працюємо на дому, і ми самі вирішуємо, де ми працюємо причому кожен день в іншому місці. На приклад, сьогодні ми можемо працювати на кухні, завтра у ліжку, на дивані, на траві у дворі.
Або, навіть ми можемо і не вдома працювати. А навіщо сидіти вдома, якщо на вулиці відмінний сонячний день?
Ми можемо принести ноутбук в парк, або в кафе і працювати там.

В цьому є свої принади, але і недоліки. У роботі вам потрібно зібратися бути уважним, а як це можна зробити, коли на дворі весна, тепло все цвіте і пахне. А по парку, де ви сидите гуляють красиві дівчата. І як після цього працювати?

Але навіть якщо ви все таки вирішили залишитися і працювати вдома, то і вдома вас не чого не повинно відволікати. Ваше робоче місце, а саме робочий стіл тих хто працює вдома, часом нагадує поле битви, з купою різних папірців, ручок і чашок з-під випитого кави або чаю.

Так от, що б ви знали, що такий безлад на столі ще більше відволікає, ніж красиві дівчата у міні спідницях в парку або кафе.

Слідкуйте за чистотою того місця де ви працюєте. Вас ні чого не повинно дратувати і відволікати.


A як щодо вас?
Ви здійснюєте такі помилки?
Як ви вважаєте, що впливає на продуктивність праці, творчості, рівня стресу і задоволення від роботи?