Флеш. За і проти

428

Говорити щось погане про модних технологіях на користь традиційних все одно, що доводити, який веб поганий, а e-mail класний. Тому відразу скажу, що флеш (Macromedia Flash) — штука хороша. Хоча давайте розберемося, чи це так. Може все ж флеш на сайті або блозі це не настільки добре і корисно для проекту?
Нехай анімація або цілі мультфільми, а може і цілі сайти це дуже красиво, але як це вся краса позначається на нашому проекті. Давайте розбиратися і висловлювати свої за і проти флеша на сайті.

Що ми бачимо, зайшовши на «сучасний» сайт з активним використанням Flash? Бачимо Флеш-заставку. Хоча не відразу ми її бачимо. Спочатку щось пару хвилин крутиться або повзе поруч з написом «Loading…»
Потім починається заставка. Букви вилітають з нізвідки і складаються у слова, стрілочки снують вліво-вправо, якісь картинки рухаються. Може навіть «закричати» симпатична музика, перетворюючись через гучності малосимпатичную.
Особисто моя думка така:

Флеш — це незручно: не можна збільшити текст, скопіювати посилання або відкрити в новому вікні зберегти картинку або всю сторінку.

Флеш — це дорого і трудомістко: зробити хорошу анімацію, відео, на порядок складніше і дорожче, ніж намалювати статичну картинку; зробити погану анімацію — раз плюнути.

Флеш — це комп’ютерні спецефекти у голлівудських фільмах: спроба компенсувати безглуздість того, що відбувається на екрані рябої ефектною нісенітницею.

Розумні фільми з хорошими спецефектами, як і хороші сайти з доречним флешем — виключення з правил.

Найсумніше, що багато веб-дизайнерів особливо не цікавить подальша доля створених ними сайтів. І спробуйте це заперечити і довести мені, що це не так.

Моя думка, що створити сайт це десь відсотків 10 успіху, а все інше це розкрутка блогу сайту. На жаль, використання флеш, не те що не сприяє, а буває і навпаки шкодить просуванню сайтів. Здогадуєтеся чому?

Незважаючи на всі ці настільки відомі проблеми Flash, веб-розробники наполегливо використовують її для дизайну сайтів, не звертаючи ніякої уваги на поради фахівців з SEO та експертів з юзабіліті. Тим не менш, фахівці продовжують ще і ще раз повторювати про те, чому не можна так робити.

Хоча швидкий інтернет використовується практично в кожному будинку, але багато користувачів до цих пір користуються для доступу до мережі диалапом або GPRS. Такі відвідувачі сайту можуть дуже довго чекати завантаження мультимедійних файлів, особливо якщо у флеш-заставках використовується звуковий супровід і відео.

Крім того, якщо ви збираєтеся використовувати на вашому сайті контекстну рекламу, то знайте, що для участі в програмі Google AdWords не допускаються сторінки, де не працює кнопка «Назад». А якщо хто не знає, то в даної технології дуже часто кульгає ця кнопка. При перегляді такого сайту ця кнопка дуже часто спрацьовує некоректно або зовсім не спрацьовує. А адже багато хто з вас погодяться, що ця кнопка є другим за важливістю елементом навігації після гіперпосилань. Якщо ця кнопка недоступна, то користувач перейде до третього за популярністю елементу навігації кнопки “X” в правому верхньому кутку, а саме закриє сторінку.

Сайти створюються, щоб люди знаходилися на них, нічого не відволікало, щоб люди знаходили потрібну їм інформацію і робили якісь дії потрібні власнику сайту.
Основне правило маркетологів— це максимальна концентрація на інтересах користувача. Флеш-сайти ігнорують їх. Загальновідомий приклад — флеш-заставки, які давно визнані одним з найбільш ненависних для користувача об’єктів в інтернеті. Кнопка “Skip Intro” є, мабуть, однією з найбільш популярних кнопок на будь-якому флеш-сайті!
Те ж саме стосується звукових ефектів, які в багатьох випадках можуть вивести з себе. Наприклад, якщо людина зайшла на сайт з тихого офісу або вночі запустив браузер, коли дружина і діти мирно сплять — а тут раптом лунають різкі гучні звуки.

Як ми намагаємося залучити незнайомої людини відвідати наш сайт?
Ми хочемо, щоб користувач, за допомогою пошукової машини, знайшов нас серед мільйонів сайтів подібної тематики. Далеко не кожен пошуковий робот здатний виділити текст з флеш-коду, щоб проіндексувати його. В процесі індексування такого сайту виникають інші проблеми, наприклад, з генерацією унікальних URL, так що не кожен пошуковик може впоратися з цим завданням. З цього випливає, що пошуковикам не дуже-то подобається флеш.

З іншого боку, дана платформа чудово підходить для створення банерів і реклами, де вона на порядок перевершує по функціональності стандартну гіф-анімацію. Флеш можна чудово використовувати в онлайнових іграх та для трансляції анімації в блогах і тільки.

Але в якості рушія для сайту флеш — це зло.

А як ви думаєте?
Чи правий я, звинувативши дану платформу злом і стверджуючи, що флеш абсолютно не потрібен для побудови на ньому сайтів.

| У вас величезна аудиторія фоловерів у Твіттері? Мрієте заробити на твіттері, тоді раджу вам ознайомитися як це зробити