Хостинг, Ддос, Переїзд і Віруси

304


Настав час розповісти вам історію, як блог Все про все в SEO, був закритий через Ддос атаки, в терміновому порядку за півдня здійснив переїзд на новий хостинг і як ще потім цілий день вже після переїзду очищали і видаляли файли від вірусу.

Минулого тижня мої фоловерів у Twitter могли бачити повідомлення від мене, що блог повністю не доступний і видає помилку 403. На жаль, але я сам дізнався про це тільки в середині дня. Причому ще пізно ввечері блог працював.

Переставши проклинати хостера, зайшов в адмін панель хостингу, що б перевірити, що на цей раз сталося. Але відповіді я там не знайшов, крім одного запису, що блог закрили в 3 години ночі через навантаження. Так як це було не вперше раз, то я шаблонно написав хостеру, що та як. Відповіді я чекав 4,5 години.

Хостинг

Хостинг був обраний два роки тому після того як я перевів мій блог на домен другого рівня. Якщо чесно довго не шукав, де почув, що хостер хороший і адекватний і рішення прийшло швидко. Оформив замовлення відразу на 2 роки і був такий.

1,5 року я чесно проблем не знав з хостингом. Тільки зовсім зрідка онлайн листувався з тех. підтримкою, все вирішувалось швидко і без проблем.

І раптом проблеми почалися з середини минулого року. Блог періодично почали відключати через навантаження. Потім знову включали і тижня через дві, знову вирубували.

Ось і цього разу, блог повністю відрубали і навіть не повідомили мені. А на мій запит відповіли лише через 4,5 години.

Причина: 22000 з гаком звернень з одного ip на сторінку логіна і пароля.

Ддос

Саме так через 4,5 години мені заявив хостер. Саме тому вони і закрили доступ до блогу. Але якщо чесно мене це вже мало цікавило, так як поки хостер мені це все пояснював я вже переїхав на інший хостинг.

Я всього лише поставив їм просте запитання: Чому не обрубали ip, а замість цього відключили мій блог? Відповіді нормального я так і не отримав.

Отримав невиразне: наші фахівці вирішують дане питання і скоро ваш блог включать.

Переїзд

Розумних і знаючих людей, завжди треба слухати. Мені давно, ще при першому відключення блогу, деякі блогери запропонували свою допомогу. Говорили прямим текстом, у нас є місце, переїжджай і працюй спокійно поки не знайдеш нормальний хостинг. Але я опирався, вірив як дитина, що все буде добре.

Коли зрозумів, що добре не буде, все ті ж блогери, знову відгукнулися і запропонували свою допомогу, і на цей раз я не відмовився від неї і переїхав.

Переїхав на хостинг до Антона, який давно пропонував переїхати і навіть заздалегідь створив для мене обліковий запис, всі доступи та інше. Просто залий файли блогу і працюй. Так врешті і сталося. Весь переїзд зайняв лічені години, спасибі Антону за його допомогу в цьому, я тільки передав йому файли, решту він сам все налаштував.

І якщо говорити спасибі, то треба згадати і Дмитро (netbloga) який так само кілька разів пропонував допомогу.
Спасибі вам!

Віруси

Більше 1000 заражених файлів це вам не жарт. Коли ви досконально перевіряли свій блог? Не антивірусом, не обіцянками хостера, що він все перевірить, а самі ручками? На предмет лівих файлів або папок.

Так от, вже не пам’ятаю чому, але Антон поліз перевіряти мій блог і натрапив на папку /cp/ з файлами, а потім і ще на файли, а потім на прописаний різний код в інших файлах.

Лікував і виправляв все це він довго, майже весь день витратив. А папки і файли всього лише зливали мій трафік на якийсь сайт телефонів.

Висновок: перевіряйте свої блоги!

Хоча для мене всі ці папки і файли і як вони туди потрапили до цих пір не зрозуміло. Пароль на FTP не легкий, на компі вірусів немає, і взагалі на компі нічого не зберігається, все в хмарних сервісах, на які я переїхав в кінці минулого року. Паролі міняю, не часто, але міняю.

І так після нервів і не зручностей, блог повністю відновився, став легше, став швидше підніматися і я майже на всі 99% впевнений, що проблем не буде як зі старим хостингом. Так і вірусів не зловив знову, так як впевнений, що Антон моніторить все як треба. І якщо знову буде Ддос, то Антон зуміє впоратися з ним без відключення блогу від мережі.

І ще в цьому переїзді зрозумів одну розумну істину: Блоги російською мовою повинні сидіти на російських хостингах, а на буржуйських хостингах всі інші.