Контекстна реклама в інтернеті

447

Що таке контекстна реклама?
Контекстна реклама — це текстові або графічні інформаційні блоки, баннери, що демонструються на певних Інтернет-майданчиках в залежності від спеціально прив’язаних (ключових) слів і словосполучень. Клікнувши на контексті, користувач відразу переходить на головну або іншу необхідну сторінку сайту рекламодавця.

Де розміщується контекстна реклама?

Контекстна реклама (контекст) розміщується на всіх доступних мережевих ресурсах:

 • Пошукові системи Яndex, Rambler, Google, Ведип і т. д.)
 • Інформаційні портали
 • Тематичні та довідкові сайти
 • Спеціальні дошки оголошень
 • Форуми, чати, блоги.

Контекстна реклама — вид розміщення інтернет-реклами, в основі якої лежить принцип відповідності змісту рекламного матеріалу контексту (змісту) інтернет-сторінки, на якій розміщається даний матеріал. При цьому за характером рекламний матеріал може бути тексто-графічним оголошенням або рекламним банером.

Як виглядає контекстна реклама?

Візуально контекстна реклама може приймати різні форми:
від простого статичного тексту до складних графічних образів з використанням flash-анімації.

Дизайн контексту може бути оригінальним, так і наслідувати вже звичним об’єктів. Наприклад вікно Windows або ICQ, біжуча стрічка новин, інтерфейс поштової служби або популярна комп’ютерна гра.

Кому призначена контекстна реклама?

Контекстна реклама адресована виключно зацікавленим користувачам. Тобто контекст демонструється лише тим, хто спочатку шукає інформацію про ваш товар/послугу або продукт, що належить до певної сфери діяльності. Ступінь зацікавленості визначається автоматично, шляхом тестування конкретного запиту на наявність ключових слів. Тому контекстна реклама не дратує і не відштовхує, а навпаки допомагає знаходити інформацію, потрібну конкретної людини в конкретний час.

Контекстна реклама — це ефективний інструмент для зв’язку з потенційними клієнтами, які шукають товари або послуги рекламодавця в Інтернеті.

Яка ефективність контекстної реклами?

Сьогодні контекстна реклама є одним з найбільш ефективних методів інтернет просування товарів і послуг. Таку характеристику послуга набула багато в чому завдяки можливості вибирати з загальної маси користувачів саме тих, хто вже проявив інтерес до вашого товару чи послуги та відсіювати завідомо неефективні контакти.

Можливості контексту дозволяють рекламодавцю задавати критерії, що визначають ступінь відповідності того або іншого користувача цільової аудиторії, наприклад, тимчасові або географічні.

Скільки коштує контекстна реклама?

На відміну від реклами в пресі або зовнішньої реклами, при розміщенні контексту ви не платите за місце, також не платите і за кількість переглядів вашого текстового блоку або банера. Оплачується лише контекстний перехід на ваш сайт по кліку.

У чому переваги контекстної реклами?

 • Гігантський охоплення аудиторії
 • Лідируючі позиції в рейтингах пошукових систем
 • Найбільш точне попадання в цільову аудиторію за рахунок гнучких налаштувань
 • Мінімізація ефекту роздратування від вашої реклами
 • Можливість точно визначити кількість користувачів, що зацікавилися вашою рекламою
 • Плата тільки за реальних користувачів, які перейшли на ваш сайт завдяки контексту
 • Повний контроль над рекламними витратами
 • Відносно невисока собівартість виготовлення рекламного звернення