Найтонший напівпровідник зовсім не виділяє тепла

18

Команда австралійських дослідників розробила систему дляпередачі даних на основі напівпровідника наступного покоління. Він в100 000 разів тонше листа звичайного паперу і володіє мінімальними втратами енергії.

Технологія створена зусиллями вчених з австралійського національного університету і може призвести до значного зниження енергоспоживання напівпровідникових виробів. Вказується, що створений напівпровідник не виділяєттепла під час роботи, це робить його надзвичайно енергоефективним. Важноучість, що він здатний виконувати завдання перенесення інформації даних, як це роблять сучасні аналоги. За словами авторів проекту, їм першим вдалося продемонструвати такий рівень ефективного транспортування інформації.

модель нового напівпровідника

Сьогодні одні тільки комп’ютери споживають 10% від вироблюваного, а прогнози на цей рахунок невтішні. Очікується, що кожні 10років показники будуть подвоюватися. Новий напівпровідник може вирішити цю проблему, знизивши потреби людини у виробленні енергії.

«оскільки виробництво, зберігання та постачання енергії завжди пов’язані з витратами ресурсів, включаючи забруднення повітря та зміну клімату в результаті спалювання викопного палива, надзвичайно важливо, щоб ми скорочували споживання електроенергії для більш стійкого майбутнього», — зазначають дослідники.

Після отримання настільки вражаючих результатів дослідники планують впровадити нову технологію в звичайний транзистор, що дозволить отримати перший робочий прототип.