Nasa вибрала кратер нобіле місцем висадки місяцеходу в 2023 році

16

В рамках космічної програми артеміда аерокосмічне агентство nasa планує висадити астронавтів на місяць до 2024 року, але перед цим супутник землі відвідає volatiles investigating polar exploration rover або скорочено viper — місяцехід, який проведе 100 днів в одній з найхолодніших точок сонячної системи (за різними оцінками, в затінених зонах можуть спостерігатися температури близько 30-33к), займаючись пошуком і картуванням ресурсів.

Район дислокації viper був названий nasa тільки напередодні-це південний полюс, кратер нобіле. З великою ймовірністю тут вдасться знайти лід та інші ресурси. У всякому разі на це дозволяють сподіватися результати дистанційних досліджень. Раніше жодна з місій на поверхні місяця не була спрямована на дослідження південного полюса. Крім цього, кратер нобіле є ударним і це тільки підсилює інтерес до цього об’єкту.

За свою 100-денну місію viper повинен вивчити поверхню площею близько 96 квадратних кілометрів, обов’язково відвідати заздалегідь обрані області і взяти не менше трьох проб грунту з різної глибини, що допоможе вченим побудувати карту ресурсів і точніше прогнозувати місце розташування майбутніх місій.