Огляд lost in random

18

Інді-лейбл electronic arts з гідною завзятістю і помітною регулярністю продовжує випускати невеликі проекти незалежних студій. Стартувала недавно lost in random від невеликої шведської компанії zoink мітить в нішу незвичайних пригод, пропонуючи химерний світ, немов схрещений з фантазій тіма бертона і фетишів американа макгі .

У центрі історії lost in random химерне королівство, де всі проблеми вирішуються за допомогою кидка кубика. Правда, монопольним правом на володіння кістяним вісником долі володіє деспотична королева, яка давним-давно знищила всіх конкурентів. Згідно з місцевими законами, коли дитині в цій країні виповнюється дванадцять років, він повинен кинути кістки. Число, що випало змінить його долю-визначить місто його проживання. Ті щасливчики, що викинуть шістку, відправляться в палац до холодної королеви. Сестри івен і одд теж відчувають свій кубик долі, і якщо івен змушена залишитися в першому поселенні для невдах, то одд вибиває шістку і відправляється в покої королеви. Але івен не згодна з таким поворотом долі і наперекір всьому пускається на пошуки улюбленої сестрички. У цій фантастичній подорожі їй належить знайти останній чарівний кубик, який вона ласкаво кличе дайсіком, врятувати міста від поплічників королеви і виступити проти володарки темряви.

Поєднуючи в собі елементи пригоди, тактики і екшену, lost in random досить вміло маніпулює гравцем. Ви вивчаєте нові локації, спілкуєтеся з химерними персонажами і виконуєте квести в дусі “подай-принеси”, але варто вам занудьгувати, і на перший план виходять динамічні битви. Отримавши в своє розпорядження розумний кубик, івен починає знаходити чарівні картки, кожна з яких має свій ефект під час поєдинку. Перший набір з’являється випадково, а інші доводиться міняти на золоті монети у місцевого торговця. Карти дозволяють розкладати автоматично або збирати свою власну бойову колоду в залежності від тактики поєдинку.

За своїми властивостями карти діляться на чіти, атакуючі, захисні і небезпечні. Перед початком бою героїні потрібно з рогатки збити з супротивників спеціальні кристали, які заповнюють карткову шкалу. Коли відкриється одна або відразу кілька випадкових карт, можна кинути кубик. Кількість випали очок дозволяє застосовувати карти різного рівня. І тут важлива послідовність: одні зразки можуть знизити вартість всіх інших карт, інші – створити силове поле, треті перетворюються в зброю або завдають ворогові отруйний шкоди. Ваше завдання-вбивати хвилі ворогів і, збиваючи кристали, використовувати випадкові вибірки карт з вашої персональної колоди.

З самого початку битви у івен немає нічого, крім рогатки, яка годиться тільки для атаки по кристалах. Але випала карта меча або лука допоможе їй завдати противнику шкоди, а отрута або гігантська рука прискорять знищення навіть дуже грізних механічних солдатів. З часом івен освоїть стрибок, який при правильному використанні здатний збити з ворогів велику кількість кристалів. За підсумками бою всі отримані статуси, включаючи зброю, обнуляються, і в наступній битві все доводиться починати з самого початку, хоча це правило працює не завжди. Іноді вам дають зберегти деякі з набутих умінь, але лише на обмежений час.

У цій кумедній на першій погляд механіці таїться головна проблема lost in random. Якщо спочатку кидати кубик і використовувати карти весело, то з часом кількість битв збільшується, вони сильно затягують історію, і стає просто нудно. Ситуацію не рятують ні нові карти, ні подоби міні-ігор, де потрібно переміщати фігурку, стріляти з гармати і тікати від насувається смертельної стіни, проходячи зони на дошці. Справа в тому, що противники в більшості випадків залишаються колишніми, а механіка кидка сильно приїдається. Врятувати ситуацію покликаний сюжет, але авторів вистачає тільки на перші три міста, а далі помітні повторювані елементи. Крім того, побічні завдання нічого, крім трофеїв і монет не приносять, а їх зміст не виходить за межі біганини по декількох точках.