Просування блогу в мережі

451


Абсолютно всім відомо, що користувачі мережі подорожують по ній в пошуку інформації різного роду. Основним інструментом, що допомагає їм у цьому пошуку є пошукові системи. Не потрібно говорити, що присутність у перших рядках пошуку по ключових фразах є основним фактором успіху будь-якого блогу. Тому всі веб-майстри хочуть бачити свій блог на перших місцях у видачі пошукових систем. Що потрібно робити, щоб ваш блог виявився серед перших і чого робити не слід я постараюся розповісти в цьому пості.

Для початку визначимо, що є найбільш важливим для пошукової машини у вашому блозі, що враховується при ранжуванні і яким чином вибудовуються результати пошуку.
По-перше, важливо кількість ключових фраз у тексті та їх розташування. Особливу значимість пошукові системи надають словам, розташованим на початку речень, документів, винесеним у заголовок. Грає роль і щільність ключових слів по відношенню до всього тексту, вона не повинна бути занадто високою, ніж багато люблять зловживати.

Другим важливим чинником є авторитетність сторінки. Це поняття було введено розробниками пошукової машини Google, вигадали PR — Google PageRank.

PR (і аналогічні йому показники, використовувані іншими пошукачами) розраховується як помножена на якийсь нормирующий коефіцієнт сума ваг всіх посилань, що ведуть на дану сторінку. При цьому враховуються як зовнішні, так і внутрішні посилання. Алгоритм визначення ваги кожної з посилань тримається пошуковцями в секреті. Але є загальний принцип: вага посилання тим більше, чим вище PR сторінки, на якій встановлена посилання.

Зовсім недавно я написав пост про те як збільшити PR блогу. Думаю, що вам буде корисно прочитати цю статтю, що б ще більше мати уявлення про те що таке PR.

Останнім, але не менш важливим фактором, є посилальне ранжування, тобто облік пошукачами не тільки самого факту посилання на сторінку вашого блогу, але і те, які слова знаходяться в тексті посилання.

І так для успішного самостійного просування блогу в мережі важливо не тільки знання принципів за якими працюють пошукові системи, але і самих способів просування, яких досить багато і ефект від них різноманітний.

Для початку позначимо що можна і потрібно робити для просування нашого блогу:

— визначити запити, просування по яким повинно принести найкращі результати
— забезпечити необхідну щільність ключових слів;
— розташувати ключові слова по можливості ближче до початку сторінки, абзацу, речення;
— включити ключові фрази в заголовки, в тег, але не перестаратися при цьому.
— дуже корисно помістити на блозі статті, причому не тільки про продаваних в ньому товари або послуги, але і на якісь суміжні теми. Це дозволить залучити на блозі додаткових і, цілком можливо, зацікавлених відвідувачів.
— працювати з посиланнями обмінюватися посиланнями з близькими за тематикою блогами, реєструвати блог в каталогах, стимулювати інших веб-майстрів ставити односторонні посилання на ваш блог, наприклад, пропонуючи їм для публікації гостьові пости).

Тепер те, чого робити ні в якому разі не слід (це може призвести до видалення сайту з пошукових машин):

— використовувати текст, набраний кольором фону, або дуже-дуже дрібним, практично не читаним шрифтом. Способів багато, результат один — непогані позиції, а незабаром — бан (те саме видалення).
— використовувати дорвеї. «Класичний» варіант дорвея — це сторінка на іншому домені, до межі напхана ключовими словами, найчастіше зовсім нескладно, і містить замаскований для роботів пошукових систем редирект (автоматичне пересилання) на потрібну сторінку. При виявленні такого дорвея пошукові системи одразу ж викидають його з бази.
— використання клоакинга. Він полягає в тому, що «простому» користувачеві показується «нормальна» сторінка, роботу ж пошукової системи видається зовсім інша — напхана пошуковими словами і найчастіше зовсім нечитабельная для людини.

Якщо я щось забув описати, прошу в коментарях доповнити.
А взагалі цікаво якими засобами ви користуєтесь для просування свого блогу.