Ретро відеокарта geforce fx 5800 ultra продана на ebay за $3000

10

Бувають в житті подиву, але ось чого я не можу зрозуміти, як стара відеокарта, п’ятнадцятирічної давності може коштувати як нова сучасна. І ось один з таких фактів.

Буквально кілька годин тому закінчився аукціон з продажу agp відеоприскорювача geforce fx 5800 ultra. Якщо не говорити про вартість угоди, то це просто рядовий випадок, звичайна agp відеокарта. Але в даному випадку, лот був проданий за шалені 3050$.

Продана відеокарта geforce fx 5800 ultra належала до американського бренду bfg. Судячи з фото, комплект повний, є красива коробка і 6 cd дисків в комплекті. Вміли раніше дивувати такою багатою комплектацією. Зараз все набагато скромніше.

Обсяг відеопам’яті у цій відеокарти, за сучасними мірками, смішний-всього 128 мб. Я не знаю, що буде робити з нею новий власник, але швидше за все вона так і залишиться стояти на полиці за склом. Адже, якщо її встановити в стародавній комп’ютер, є реальний шанс її виходу з ладу, через втому і старості компонентів.

Ось такі бувають курйози. Я agp роз’єму не застав, мій перший пк мав pci-express інтерфейс, але сам факт продажу таких відеокарт дозволяє задуматися про вартість сучасних rtx рішень і об’єктивності їх ціни.