Seo просуває Seo

375

99% статей з оптимізації та пошукового просування інтернет-проектів не несуть в собі скільки-небудь корисної інформації. І тим не менше, переважна більшість фахівців, що займаються просуванням в Інтернеті власних або чужих ресурсів, звертаються до нескінченному потоку публікацій, в яких вже досягли успіху в даній області дають авторитетні поради з цієї самої оптимізації. Причин тут декілька, і всі вони не пов’язані з нещирістю авторів, або бажанням ввести в оману потенційних конкурентів. Але результат від цього не стає позитивним.

Причина перша

Та основна полягає в тому, що інтернет змінюється швидше будь-якої іншої сучасної сфери людської діяльності. Не встигнете ви дочитати чергову статтю до кінця, а пошуковики вже змінили алгоритми пошуку і ранжирування, каталоги посилань «склеїлися», а банери перестали притягувати погляд навіть п’ятирічну дитину. І ти сидиш перед монітором, затиснувши в пітному кулачку свій свіжоспечений ресурс і, розумієш, що тебе знову якось мимохідь мають. Причому, не зрозуміло, хто і чому.

Причина друга

Полягає в унікальності шляху кожної успішної оптимізатора. Як немає двох абсолютно однакових сайтів (не рахуючи дзеркал), так і немає ідентичних рішень по оптимізації. Навіть якщо у вас сайт, що просувається по контенту схожий на описаний у статті, навіть якщо цільові аудиторії співпадають і надані послуги ті ж самі. Все одно по дрібницях набереться така кількість відмінностей, що у фіналі ваші потуги виллються в абсолютно не прогнозований результат.

Причина третя

В першості. Хто стартував раніше, той і встиг. Часи «дикого капіталізму» пройшли, ринки поділені і два пальці в одну ніздрю не влазять. З досвідом творців, наприклад, каталогу Яндекса сучасний творець і оптимізатор будь-якого іншого каталогу може сходити самі знаєте яке місце. Там зручно читати мемуари героїв. Почни Яндекс створювати свій каталог сьогодні, метався від линкопомоек до дощок оголошень, спамил за гостевухам та форумів, або, в кращому випадку, при наявності грошей, скуповував би посилання на «жирних мордах», так писав статті на кшталт цієї, яку ви зараз читаєте. Честь і хвала піонерам (першопрохідцям, а не тим, які 20 років тому носили червоні краватки), але як же бути з нами? Про це трохи пізніше, а поки розповім про четвертої причини марності статей по SEO.

Четверта причина

Доведеться не до душі письменникам по оптимізації, але що поробиш, треба дивитися правді в недобрі очі. А очі ці говорять, що багато авторів заробляють на розповідях про те як треба заробляти. Також багато линкобменники і біржі посилань створюються не для того, щоб допомогти продає і купує стороні знайти один одного, а для того щоб мати відсоток від малоефективних в просуванні угод. Всі їх праці нагадують телевізійний «магазин на дивані». «А ось цей диво крем заровнял всі мої зморшки вже на другий день після застосування, а ось ці диво ножиці зрізують на 30% більше моїх нігтів на ногах. І все чому? Та тому, що я знаю секрет успіху!» І далі переконливі подробиці. Але найголовніша і прихована подробиця полягає в тому, що їх успіх – це ти, що читає в даний момент його статтю про те як треба заробляти в інтернеті. І якщо всі будуть писати подібні статті, то хто ж їх буде читати? Значить досягти успіху в цій піраміді може тільки перший.

Отже, як же все-таки бути з нами – довірливими оптимізаторами? Для початку не сліпо вірити написаному, не слідувати буквально чужий схемою успіху і шукати свою дорогу, погодившись з нинішнім часом і теперішніми умовами. Спробувати спертися на чужий досвід і створити свій неповторний. Звучить дуже загально, але будь-яка конкретика напевно знову приведе вас до розчарування на тернистому полі оптимізації. Зрештою це ви своєю реакцією на події змінюєте інтернет і змушуєте пошуковики створювати нові правила гри. І тільки від вас залежить яким буде майбутнє.