Яким повинен бути Дизайн сайту

386

Подорожуючи по мережі, ви, напевно, не раз помічали, що одні WEB-сторінки притягують, a інші хочеться закрити і більше ніколи до них не повертатися. Кожен WEB-майстер, перш ніж створити сайт, повинен задуматися o його призначення, зовнішньому вигляді, концепції. Стильний сайт – це цілісний сайт, що включає в себе сторінки, які підходять один до одного по тематиці і зовнішнім виглядом.

Що таке Веб-дизайн? Що це за поняття? З чого складається?
Поняття досить складне, неоднозначне. Лежить на стику багатьох спеціальностей, понять, знань. Це і художня творчість, і комп’ютерні технології та програмування та психологія та поведінкове моделювання.

Для правильного вирішення цих складних завдань існує Web-дизайнер, який разом з програмістами домагається вирішення поставлених завдань.Web-дизайнер повинен мати добру художню освіту, знати логіку побудови сайтів, мати досвід.
Дизайн сайту може бути шедевром образотворчого мистецтва. Його можна наповнити сотнями відтінків і десятками нюансів. Він займе гідне місце в галереях, відвідувачі будуть розглядати веб дизайн сайту, укладений в красиву рамочку. Затамувавши подих, годинами обговорювати роботу майстра, роздумувати про геніальність створив цей веб дизайн сайту. Тільки от чому-то, користувач мережі закриє цей сайт через пару секунд. Може бути, з часом, відвідувачі галерей розкажуть користувачам мережі про талант створив web – дизайн, студія стане знаменитою, а сайт оцінять по достоїнству мережеві естети… Може бути, а може, і не оцінять.

Дизайн сайту — поняття більш складне, ніж просто зовнішнє оформлення сайту. Під дизайном сайту розуміється та зручність web-сайту для користувача — наскільки виділені потрібні для постійного застосування елементи, легко читається текст і так далі.

У цьому контексті дизайн сайту повинен задовольняти наступним основним вимогам:

  • створювати у відвідувача web-сайту відчуття комфорту завдяки правильній компонування інформації на сторінці;
  • не змушувати відвідувача web-сайту думати і відшукувати елементи управління і навігації по сайту;
  • бути стильним, щоб підкреслювати імідж компанії;
  • відповідати рекламованим на сайті товарах (послугах, інформації);
  • поєднуватися з фірмовим стилем компанії, якщо такий існує;
  • сторінка повинна бути «легкою», щоб її завантаження відбувалася швидко навіть на модемному підключенні;
  • колірна гамма повинна викликати позитивні емоції у переважної більшості відвідувачів web-сайту і, принаймні, не дратувати інших.

Під дизайном сайту ми розуміємо не просто шаблон — банер вгорі, меню вгорі, зліва і внизу — а повне оформлення сторінок web-сайту. Розміщення інформації на web-сайті має бути продумано і відповідним чином оформлене. Саме тому web-дизайнер повинен не тільки вміти добре малювати і мати правильне сприйняття кольору, але і вміти дивитися на своє творіння очима відвідувача web-сайта.

Часто web-дизайнерами називають себе люди, які освоїли одну-другу програму обробки зображень. Дійсно, перше враження від освоєння такої програми — «Тепер я можу все!». І у деяких це виходить. Але більшість виявляється в ситуації, коли є і кисть, і полотно, і навіть лекала, а от правильно скомпонувати малюнок, та ще розфарбувати як годиться — вже не по силам.
Розробка дизайну сайту — справа складна і часто неможлива. Дизайнер повинен «увійти» в матеріал, «злитися» з компанією, зрозуміти, що повинен побачити відвідувач саме цього web-сайту, щоб у нього не виникало дискомфорту. І три рази «зливатися» професіоналу часто не по силам. Та й нема чого — справжній web-дизайнер найчастіше відразу робить так, як треба.

Підсумок вищесказаного про дизайн сайту така: не треба приховувати від web-дизайнера своїх смаків, сподіваючись на те, що він запропонує щось краще. Смаків вже не змінити, і нічого краще вашого смаку все одно немає. Треба просто дати web-дизайнерові можливість поєднати те, що подобається вам, з тим, що, за його досвідом і знанням, сподобається більшості відвідувачів web-сайту — вашим потенційним клієнтам.

* При копіюванні даної статті посилання на джерело Всі про обов’язкове.